Koncertowa gra Górnika 09!

Żywa, szybka, widowiskowa gra. Wiele ładnych składnych sytuacji, dużo strzałów, gole - tak w skrócie można podsumować pucharowe starcie Górnika 09 Mysłowice z Pogonią Imielin.

Na pierwszy rzut oka Kocina mecz ten odpuściła, częściowo drugi skład, rozluźnieni, jakby nieco mecz potraktowali jak sparing... Jednak tak nie było. Każdy na boisku chciał sie pokazac trenerowi z jak najlepszej strony. Efekt? Koncertowa gra Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki".

Mecz stał na wysokim poziomie, akcja za akcję, strzał za strzał, wiele ładnych, ciekawych akcji. Mecz szybki, bardzo efektowny, miły dla oka - tak byłow pierwszej połowie, w drugiej grała tylko Kocina. W bramce kapitalnymi paradami popisywał się Bogacki a piłkarze z Grodu Mysława grali jednak mądrzej i konsekwentniej, bez zabawy w obronie, bez błędów, a z większą dokłądnością i pomyślunkiem w ofensywie. Dzięki temu Kocina już po pierwszej połowie prowadziła 0-3.

Pierwsza bramka należy do Kamila Baci, Kocina wykonywała wyrzut z autu, Bacia dobrze znalazł sie w polu karnym, wyskoczył i oddał mocny, celny strzał głową na bramkę, tym samym zdobywając swoja pierwszą bramkę w seniorach.
Kilka minut później koronkowa akcja Mysłowiczan, Bacia otrzymuje prostopadłą piłkę i silnym strzałem w krótki róg podwyższa prowadzenie na 0:2.
Kilka chwil później, kolejna fantastyczna akcja Kociny, zagranie do Mateusza Bryka, ten ośmiesza defensorów z Imielina, wychodzi na czystą pozycje, i lobem pokonuje bramkarza, zdobywając trzecią bramkę dla Górnika 09 czym uciszył Imielińską publiczność.

W drugiej części gry podopieczni Stanisława Gawendy zagrali spokojniej, bardziej poukładali grę, wielu twierdziło, że zachowują się jak na treningu, bo dominowali, robili co chcieli, momentami choćby testowali zagrania a Pogoń murowała bramke i co jakiś czas postarała sie zagrozić bramce strzeżonej przez Błaszczyka.
Rafał Wiklak znakomicie wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy, który nie przyjął piłki, ten Ją odebrał, podciągnął kawałek i strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania.
Szkoda wielu dobrych sytuacji, szkoda, że wiele sytuacji nie zostało wykorzystancyh bo wynik powinien być dużo wyższy.

Piłkarze Górnika 09 grali dobrze, dokładnie, kombinacyjnie, przeprowadzili wiele groźnych akcji. Szybka żywa gra na dwa kontakty, błyskawiczne klepy.
Po kilku ostatnich meczach na dobrym poziomie widać, że to coś wkońcu zaskoczyło, bez błędów w defensywnie i wkońcu dobrze w ofensywnie - tak, zagraliśmy z Mierzęcicami i wygraliśy 3-0, teraz po kapitalnym meczu ogralismy silną Pogoń Imielin, atmosfera w szatni jest świetna, OBY TAK DALEJ!

Górnik 09 Mysłowice dzięki zwycięstwu awansował do 1/16 Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Naszego następnego rywala w tych rozgrywkach poznamy 17 września po południu (wtorek) a tydzień później, 24 września przy Gwarków rozgeramy kolejny pucharowy mecz.

Bogacki [K](45' Błaszczyk), Dudek, Bogdański (Kasprzyk), Dylewski (Augustyn), Biadun, Ejdys, Zdeb, Kurtok, Bacia, Bryk, Bywalec (Wiklak)