Radość zawodników Górnika 09 po 21 ligowym zwycięstwie-BEZCENNA!

Górnik 09 Mysłowice-Strażak Mikołów
8 - 1
( 3-0 )

Kibice, którzy przybyli na stadion Kociny przy ul. Gwarków 13 nie zawiedli się, zobaczyli bardzo dobre, szybkie i przyjemne dla oka spotkanie, nie brakowało emocji i bramek a Górnik 09 zagrał koncertowo i w pięknym stylu pokonał aż 8:1 wysoko notowanego-trzeciego w ligowej tabeli Strażaka Mikołów tym samym potwierdzając, że jest w tym sezonie poza zasiegiem ligowych rywali!

Kibice liczyli, że pewny awansu i wciąż niepokonany lider Górnik 09 Mysłowice stworzy wraz z trzecim w tabeli Strażakiem Mikołów fantastyczne widowisko i tak też było.

Niestety Kocina do meczu przystąpiła ,zdziesiątkowana", z powodu kontuzji zabrakło Marcina Jaszczuka, Tomasza Nowaka, Karola Ejdysa w składzie zabrakło także Sebastaiana Ptaszka, Kamila Utzmana, Mateusza Bryka czy Bartosza Heina. Podobna sytuacja była także w zespole Mikołowian.

Od pierwszych minut to Górnik 09 Mysłowice dominował, ,,zero-dziewiątka" prowadziła grę, grała dobrze i ładnie dla oka stwarzając sporo sytuacji bramkowych, niestety albo bardzo dobrze interweniował bramkarz gości albo zawodziło wykończenie i mieliśmy także ogromnego pecha nie tylko pod bramką rywali, ale w 22 minucie boisko z powodu kontuzji opuścił kapitan Marek Kurtok.
Strażak Mikołów także miał swoje okazje, ale niezawodnie grała defensywa i pewnie interweniował bramkarz.
Worek z bramkami rozwiązał w 26 minucie Kamil Dylewski, który jest w fantastycznej formie i który mimo, iż jest obrońcą poraz kolejny wpisał się na listę strzelców.
W 35 minucie podczas jednej z akcji Mikołowian zderzył się głową z Łukaszem Huziorem napastnik Strażaka Piotr Petzelt, obaj padli na murawę jak ścięci trzymajac sie za głowy i ,,zalali" się krwią, skutkiem zderzenia była poważnie rozbita głowa Piotra oraz poważnie rozcięty łuk brwiowy Łukasza, obaj mocno krwawili. Obaj zawodnicy zostali opatrzeni a następnie zabrani przez Zespół Ratownictwa Medczynego do szpitala, gdzie ich sporej wielkości rany zszyto a obaj zostali szczegółowo przebadani.
,,Zabójczą" końcówkę pierwszej połowy zaliczyła Kocina, pierw w 44 minucie prowadzenie podwyższył Krzysztof Gondzik a minutę późnie było już 3:0, bowiem fantastycznie akcję wykończył Adrian Bogdański.

Druga połowa zapowiadała się ciekawie i taka też była. Błyskawicznie rywala znokautowała ,,zero-dziewiątka" bowiem już w 27 sekundzie drugiej połowy na listę strzelców wpisał się ponownie Krzysztof Gondzik a Górnik 09 prowadził już 4:0. Podopieczni Huberta Wilka wciąż zaciekle atakowali bramkę Strażaka, który nie składał broni i walczył próbując także zdobyć gola.
A w 50 minucie Krzysztof Gondzik zdobywa kolejną bramkę tym samym kompletując hat-trick.
Kocina nie odpuszczała i w 72 minucie na 6:0 prowadzenie podwyższył Adrian Bogdański, zdobywając tym samym swoją drugą bramkę w spotkaniu a 24 w sezonie.
Dwie minuty później było już 7:0 a tym razem na listę strzelców wpisał sie Marcin Golasz.

Szybkie spotkanie, Górnik 09 grał bardzo ofensywnie, przyjemny dla oka futbol na wysokim poziomie, ale co ważne piłkarze z Grodu Mysława grali bardzo mądrze. Mikołowianie także walczyli, próbowali zdobyć choćby honorowego gola i tak też sie stało w 86 minucie bo błędzie w obronie i dobrej akcji Michał Hutka strzela dla Strażaka honorowego gola a dwie minuty później ,,zero-dziewiątka" odpowiedziała bramką, gola na 8:1 zdobył Kamil Dylewski.

Podsumowywując Górnik 09 Mysłowice rozniósł po fantastycznej grze trzeciego w tabeli Strażaka Mikołów 8:1 a co bardzo cieszy to ten fantastyczny styl. Brawo zespół!!!