Końcówka prac remontowych
Czy już niebawem stadion i budynek Górnika 09 odzyskają dawny blask?


Wielkie remonty w budynku klubowym oraz na płycie glównej stadionu Górnika 09 praktycznie dobiegły końca. W artykule przedstawiamy dokładnie co zostało zrobione.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach preprowadził kapitalny remont dachu, instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej oraz prądu - każda z wymienionych instalacji zrobiona została od nowa, od podstaw. Remonty te kosztowały MOSiR kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Klub z własnych funduszy wyremontował/odświeżył pomieszczenia biurowe, szatnię gospodarzy, pokój sędziowski, magazynek na sprzęt sportowy, korytarze a w obecnej chwili trwa remont szatni dla gości oraz dla dzieci trenujących w klubie. Dodatkowo MOSiR Mysłowice po ponad roku wyremontował toalety na które klub pozyskał fundusze z Rady Osiedla Piasek.

W tym miejscu pragniemy także z całego serca podziękować Panu Romkowi który włożył wiele sił, serca w prace remontowe i gdyby nie On nie byłoby tych pozytywnych zmian ;) DZIĘKUJEMY!Jeśli chodzi o budynek to w końcu pewne kwestie wróciły do normalności, są kolejne realne plany ale o Nich napiszemy niebawem.

Renowację przeszła także płyta główna, zaraz po zakończeniu sezonu zaczęto prace a wszyscy trenowali na obiektach Lechii 06. Murawa wpierw ,,odpoczywała". Następnie została kilku krotnie rówana, urzyźniana, płyta główna była także co dziennie po kilka razy nawadniana dzięki zraszaczom zamontowanym pod płytą, ponad to kilka razy murawa była nawożona specjalnymi nawozami, bardzo pomogło także słońce oraz burze i ulewy które kilka razy przeszły nad Mysłowicami, jeden z gospodarzy stadionu Kociny który wcześniej pracował na Stadionie Śląskim dzie zajmował się murawą co dziennie także przy pomocy różnych specjalnych maszyn pielęgnuję płytę główną. Dzięki temu murawa ,,odŻyła" trawa jest bardzo gęsta i mocna, jest równo a boisko w końcu pozwala na grę w dobrych warunkach.
To nie wszystko. Z pieniędzy klubowych została zakupiona trawa w rolkach, niestety z przyczyn technicznych zostanie wyłożona dopiero po pierwszej kolejce ligowej (kolejka 2 i 3 zostanie rozegrana na wyjeździe).
Częściowo wycięto krzaki i drzewa rosnące dookoła stadionu a resztę terenu wysprzątano.

Prace te w większości są dla kibiców nie widoczne, ale bardzo istotne dla piłkarzy oraz dzieci trenujących w klubie, tak aby im stworzyć jak najlepsze warunki, a wpierw trzeba było zacząć od rzeczy które przez wiele ostatnich lat były zaniedbane a już dawno, dawno temu powinny być naprawione...

Staramy się także zrozumieć MOSiR Mysłowice, bo chcielibyśmy aby wiele zrobili na Kocinie, ale z drugiej strony obiektów, także zaniedbanych mają wiele, budżet mały a i tak sporo zrobili, bo wymiany instalacji o których piszemy wyżej, generalny remont dachu, prace wykonane wcześniej czy renowacja murawy to są ogromne koszta, liczone co najmniej w dziesiątkach tysięcy złotych.
To cieszy, że tyle udało się zrobić, za co dziękujemy i prosimy o jeszcze!

Dominik DoMeL Żymła