Kontrowersyjna wypowiedź Prezesa Górnika 09!!!

Na łamach tygodnika ,,Co Tydzień", w rozmowie z Pawłem Jędrusikiem Prezes Górnika 09 Mysłowice - Marek Pytel, użył kilku kontrowersyjnych wypowiedzi, które wśród Mysłowiczan wywołały lawinę krytyki...


Prezes Pytel zasugerował, iż chciałby ogrywać piłkarzy Górnika Wesoła, którzy nie mieszczą się w III-cio ligowej kadrze oraz chciałby szkolić młodzież, a talenty i innych dobrych zawodników ,,oddać" Górnikowi Wesoła, który jest przecież odwiecznym rywalem Górnika 09 Mysłowice...


,,My powinniśmy moim zdaniem szukać podobnych rozwiązań i ewentualnie szkolić zawodników, którzy mogliby zasilić szeregi Górnika Wesoła"


,,Chcemy w najbliższym czasie się spotkać, być może w przyszłym tygodniu. Bardzo chętnie np. zawodników, którzy nie mieszczą się w kadrze zespołu z Wesołej ogrywalibyśmy w naszej drużynie..."


,,nie zamierzamy konkurować z Górnikiem Wesoła"


~powyższych słów użył Marek Pytel - Prezes Górnika 09 Mysłowice w rozmowie z Pawłem Jędrusikiem na łamach gazety ,,Co Tydzień"


Wiele osób podkreśliło, że Prezes może ma dobre chęci, stara się ale, wśród kibiców pogrążył się swoimi wypowiedziami dla ,,Co Tydzień" i jeżeli pomysły Pana Prezesa wypalą to przez kibiców zostanie całkowicie skreślony...

Wiadomo, że Kocina i Wesoła rywalizują ze sobą od lat, kibice, drużyny za sobą nie przepadają... I zdaniem wielu osób, jeżeli Górnik 09 Mysłowice będzie dostarczał dobrych zawodników oraz ogrywał piłkarzy z Wesołej skompromituje się na całej linii i straci swój honor... Kocina spadła, Wesoła gra w III lidze, ale to nie powód żeby stać się zapleczem Górnika Wesoła...! Przed laty Kocina była przysłowiowym ,,zapleczem" GKS-u Katowice. Efekt? Najlepsi szli do GieKSy robili kariery, klub z Katowic z Kociniarzami w roli głównej z grał w Ekstraklasie a Kocina dużo dużo niżej... Może gdybyśmy pracowali wtedy na siebie a nie na miasto wojewódzkie zaszlibyśmy dużo dużo wyżej a dzisiaj bylibyśmy w zupełnie innym miejscu?
Jeżeli zarząd chce powtórki to lepiej niech już zrezygnuje!


Panie Prezesie, Zarządzie: My, Kibice APELUJEMY! NIE ODDAJMY SIĘ GÓRNIKOWI WESOŁA! NIE STAŃMY SIĘ ,,ZAPLECZEM'' WESOŁEJ!!!Jest to kolejny ruch działaczy min. Kociny, który wzbudza wielkie oburzenie... Ostatnimi czasy, przeszedł do G09 piłkarz z Wesołej - Adrian Kiwic, na wypożyczeniu z Wesołej na Kocinie był Daniel Czapla, ostatnio do Górnika Wesoła sprzedaliśmy Naszego wychowanka - Marcina Jaskiernię. W zimę dołączył do Nas Rafał Wiklak - który, przyszedł z... AKS-u Niwka Sosnowiec a jeszcze wcześniej reprezentował barwy klubu z Wesołej.
W zimę trenerem Górnika Wesoła został... wychowanek Kociny - Wojciech Grzyb, a teraz zastąpił Go ex as Kociny - Sebastian Golda. Kiedyś takowe ruchy transferowe byłby nie do przyjęcia... A teraz? Nowa moda?

Z powodów wymienionych powyżej otrzymaliśmy bardzo dużo wiadomości oraz komentarzy na nasz FanPage w portalu społecznościowym FaceBook oraz na Nasz e-mail (redakcja@kocina.com.pl).

Postanowiliśmy, przedstawić kilka wypowiedzi:

,,Co to wgl ma być ja się pytam?! Co ich pogrzało?! Kocina ma pomagać wesołej?! No chyba tego prezeska Pan Bóg opuścił do końca!!!" <- nadesłano na FP na FaceBook-u.

,,Haha... paranoja na całego... jeżeli by wesoła chociaż miała kase... sami trzebią biede..." <- nadesłano na FP na FaceBook-u.

,,Zarządowi dziękujemy!" <- nadesłano na FP na FaceBook-u.

,, Jako Mysłowiczanin powiem krótko... Jak Kocina grała w prawdziwej III lidze (obecna II przyp. Red.) To Wesoła podawała Jej bale na meczach... Teraz Górnik Wesoła zachłysną się kasą, zrobili awans i co? I już problemy finansowe. Ale, mimo spadku Kociny awansu Wesołej to Kocina zawsze była, jest i będzie w Mysłowicach na topie i bynajmniej nie chodzi mi o miejsce w lidze i nagonki medialne. Spójrzmy na frekwencję... Miasto zniszczyło sport... Kocina i Wesoła jeżeli zaczną jakąkolwiek współpracę będzie to istna katastrofa i samo rozkład... Józef Sz." <- nadesłano na redakcja@kocina.com.pl

,,Jestem mieszkańcem Wesołej, chodzę na mecze Naszego Górnika. To, że kluby, zarządy się szanują to ok., jest to jak najbardziej godna postawa. Kibica i kluby jako tako trzymają przyzwoity poziom mimo, że się nie nawidzą... Kocina nie chce walczyć? Sory nie macie jaj... I jak se pomyślę, że Kocina i Wesoła to będzie praktycznie to samo..... że, nie będzie rywalizacji, WDM to płakać się chce... Sport w tym mieście już dawno temu umarł... I ciężko mi uwierzyć w to, że gwóźdź do trumny wbiją najwięksi rywale łącząc siły... Michał, Kibic Górnika Wesoła" <- nadesłano na redakcja@kocina.com.pl

A Wy co o tym sądzicie? Komentujcie!
Dominik DoMeL Żymła