KP Katowice wycofało się z rozgrywek!

Jak poinformował Śląski Związek Piłki Nożnej podokręg Katowice zespół Klubu Piłkarskiego ,,Katowice" wycofał się z rozgrywek ligowych.

Jak udało się ustalić powód wycofania się z rozgrywek jest ten sam co kilka lat temu, wówczas klub grał pod nazwą ,,Kontra Katowice".

Decyzją Wydziału Gier zostają zachowane wyniki z rundy jesiennej a wiosną wszystkie spotkania zostaną zweryfikowane jako walkower 3:0 na korzyść przeciwnika.
Swój pierwszy meczy zawodnicy Górnika 09 Mysłowice mieli rozegrać właśnie z KP Katowice, w związku z tym zmagania ligowe wznowimy tydzień później (czyli, za dwa tygodnie). Natomiast zamiast meczu ligowego zostanie rozegrany albo ponownie sparing z juniorami Kociny albo sparing wewnętrzny.

Przypominamy, iż jesienią na inaugurację rozgrywek Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" rozgromiła KP Katowice, do przerwy Kocina prowadziła 8:0 a na drugą połowę nie wyszli już przeciwnicy.

Po rundzie jesiennej klub z Katowic zajmował szóstą pozycję w tabeli a w 13 kolejkach zgromadził łącznie 20 punktów, notując 6 wygranych, 2 remisy i 5 porażek zdobywając przy tym 34 bramki i tyle samo tracąc.

A więc pierwszy mecz rundy wiosennej podopieczni trenera Huberta Wilka rozegrają 25 marca na własnym stadionie a rywalizować będą z zespołem rezerw Siemianowiczanki Siemianowice Śląskie.