Kto grał? GKS II Tychy czy może GKS Tychy?Górnik 09 Mysłowice - GKS II Tychy
2 - 6
( 0-3 )
Aż, 6 zawodników z pierwszej drużyny I-szo ligowego GKS-u Tychy wzmocniło swoje rezerwy w meczu z Kociną. Jednak wbrew wynikowi Górnik 09 zagrał dobrze.

W pierwszej połowie zespołem przeważającym był GKS II Tychy, pełna dominacja, dobra gra. Efektem czego są trzy bramki. Już w 5 minucie po strzale Daniela Sobasa piłka odbijając się od słupka wpadła do bramki Kociny, w 13 minucie sędzia w dość kontrowersyjnych okolicznościach podyktował ,,jedenastkę" którą, na bramkę zamienił Mateusz Bukowiec. Wynik pierwszej połowy, czyli 0-3 ustalił w 33 minucie Przemysław Fraś.
Gra Kociny była dość słaba, kiepsko w obronie, brak środka pola, przy kontratakach wychodziło 2-3 zawodników, było za mało ruchu.

Druga połowa była o niebo lepsza jeśli chodzi o grę Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki". Kocina ruszyła do przodu z wielkim zaangażowaniem i determinacją, zespół walczył i miał kilka okazji.
Nadzieję dał kibicom Bojan Bruź w 54 minucie kiedy zdobył bramkę. Kibice czekali na drugiego gola dla Górnika 09, ale już po 3 minutach od bramki Bojana, Tyscy rezerwiści podwyyższyli na 1-4. Jednak już po 2 minutach było 2-4, Arek Kępa pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył drugiego gola dla Kociny. - w 5 minut padły trzy bramki, emocji oraz dobrej gry nie brakowało.

Kocina dzielnie walczyła, wszyscy twierdzili, że mecz wyglądał by inaczej gdyby Kocina strzeliła na 3-4 - wówczas mogło stać się wiele, Górnik 09 mógł isć za ciosem i zdobyć kolejnego gola, potem może utrzymać remis albo wyjść na prowadzenie? Może jedynie gdybać bo okazji było dość sporo, jednak brakowało szczęścia a co gorsza w 68 minucie GKS II Tychy podwyższył na 2-5. Nieco przybici zawodnicy Górnika 09 wciąż próbowali zdobyć kolejnego gola, jednak stracili bramkę na 2-6. W 82 minucie, nasz obrońca podał górą do naszego bramkarza ten atakowany przez napastnika gości nie trafił w piłkę, a Marcin Koczy ,,wszedł" z piłką do bramki.

Kocina w meczu z rezerwami GKS-u Tychy zagrał w drugiej połowie bardzo walecznie i ambitnie. Martwią błędy w obronie, oraz to, że nasi pewniacy, zawodnicy na których mogliśmy zawsze liczyć zawodzą... Kibice po meczu wychodząc z stadionu mieli dość mieszane uczucia, z jednej strony wysoka porażka, ale z drugiej bardzo dobry mecz, dużo walki, ambicji i goli.

Po meczu trener Kociny Stanisław Gawenda zebrał swoich podobiecznych na boisku i z Nimi rozmawiał, wówczas jeden z trenerów z wyższej ligi, który oglądał mecz z trybun rzekł ~piękny obrazek, trener zaraz po meczu pomaga swoim zawodnikom. Jest to ważny aspekt psychologiczny. Ten zespół jeszcze wiele pokaże..."

Jednak trzeba zadać sobie pytanie czy Górnik 09 Mysłowice rozegrał mecz z rywalem z ligi okręgowej czy może z I-szej ligi? Przecież, aż 6 zawodników było z pierwszego zespołu...

Skład Górnika 09:
22. Jan SITKO
4. Tomasz GRZYBEK
15. Michał ŚLIWIŃSKI
5. Arkadiusz ŻEMLOK
6. Bartosz SIŁKIN (68' 19. Damian HUMSKI)
7. Arkadiusz KĘPA 59' 73' (82' 17. Wojciech ŚMIGIEL)
20. Mateusz AUGUSTYN 61' (70' 16. Piotr ROTKO)
8. Mateusz BRYK (16' 18. Sergiusz BRAKSATOR)
9. Adrian BOGDAŃSKI
10. Wojciech KOWALSKI
11. Bojan Bruź 54'


Rezerwa:
66. Radosław BŁASZCZYK
3. Karol STRZEWICZEK
13. Marek KURTOK


Trener: Stanisław GAWENDA
Kierownik: Kazimierz KOPERCZAK


Skład GKS II:
90. Łukasz KRZCZUK
18. Marcel WAWRZYNKIEWICZ
9. Piotr SCZEPANEK (65' 6. Łukasz BILIŃSKI)
4. Jakub KRCZUK
13. Marcin GRZYBEK [Kapitan]
23. Mateusz BUKOWIEC 13' 64'
88. Dawid BŁANIK (46' 16. Marcin KOCZY 82')
20. Przemysław FRAŚ 33'(70' 14.Ryszard BIAŁAS)
8. Bartosz RUTKOWSKI 57'
73. Michał BISKUP (60' 11. Michał PAWEŁCZYK )
7. Daniel SOBAS 5'


Rezerwa:
28. Józef BIELAWSKI
19. Arkadiusz BYWALEC
77. Sławomir GRANEK


Trener: Tomasz WOLAK
Kierownik: Ryszard BIAŁAS
Masażysta: Janusz WOLSKI

Dominik DoMeL Żymła