Kto kandydatem do awansu?
Kto zostanie mistrzem A-klasy w nadchodzącym sezonie?


Strażak Mikołów, MK Górnik Katowice, Kolejarz 24 Katowice oraz Górnik 09 Mysłowice - czterech kandydatów do awansu do Ligi Okręgowej a tylko dwa miejsca premiowane awansem. Kto awansuje a kto zostanie w A-klasie? Może do walki o awans włączy się inny zespół?

Pod uwagę wzieliśmy tylko te zespoły których zarówno przedstawiciele zarządu jak i sztaby szkoleniowe otwarcie zapowiadają walkę o awans. Bo chętnych z pewnością jest więcej. Czy faktycznie walka o awans rozegra się pomiędzy tych 3-4 zespołami? Czas pokaże...

Jednym z faworytów do awansu jest Strażak Mikołów, wszyscy związani z klubem zgodnie deklarują walkę o awans, w zeszłym sezonie nie wiele brakowało bo zajeli na koniec sezonu trzecie miejsce a dwa sezony temu w dosyć pechowych okolicznościach 5.
Jest to zespół który preferuje grę ofensywna i zdobywa sporo goli, w minionym sezoie średnia bramek zdobytych na mecz wynosiła 2,7. Zespół ponad to przed tym sezonem się wzmacnia więc Strażak Mikołów z pewnością będzie bardzo groźny w walce o awans.

Kolejny zespół to MK Górnik Katowice, chociaż jeszcze pod koniec zeszłego sezonu deklarowano likwidację seniorskiego zespołu to jednak drużyna wystaruje w rozgrywkach jak i wzmacnia się intensywnie pod kątem powrotu do Ligi Okręgowej a patrząc na nazwiska nowych zawodników popularnej ,,eMKi" będzie to z pewnością groźny zespół.

Na wyższy szczebel rozgrywkowy także chce awansować Górnik 09 Mysłowice a jak twierdzą inne zespoły jesteśmy murowanym kandydatem do awansu do Ligi Okręgowej. Czy tak będzie? Oby!
Kocina ma jak najbardziej predyspozycje do awansu.

Czarnym koniem rozgrywek może być Kolejarz 24 Katowice, wprawdzie nikt tam nie mówi otwarcie o awansie do ligi wyżej, ale ten zespół w zeszłym sezonie w 22 meczach zdobył 70 bramek co daje średnio ponad 3 gole na mecz! więcej zdobył tylko mistrz A-klasy MKS Śląsk Świętochłowice (92 gole).
Kolejarz 24 póki co robie duże wzmocnienia które stawiają ten zespół w gronie kandydatów do awansu.

A może ktoś jeszcze niespodziewanie powalczy o awans do ,,okręgówki"? Czemu nie? Liga dzięki temu będzie ciekawsza!

W obecnej chwili trwają przygotowania, do ligi blisko miesiąc więc trenerzy testują wielu zawodników, jedni dołaczają do zespołu, drudzy nie, szkoleniowcy sprawdzają różne ustawienia i warianty więc zazwyczaj dopiero pod koniec przygotowań trener wystawia ten najbardziej optymalny skład jednak nawet wtedy nie chodzi o wyniki a o grę i dyspozycję zawodników.

Rozgrywki zapowiadają się niezwykle ciekawie a niebawem przedstawimiwięcej informacji o każdym klubie z którym przyjdzie się mierzyć Mysłowickiej ,,zero-dziewiątce" w nadchodzących rozgrywkach.

Dominik DoMeL Żymła