Będący w wybornej formie Wojtek Kowalski poprowadził Kocinę do zwycięstwa

Hetman 22 Katowice-Górnik 09 Mysłowice
0 - 8
( 0-4 )

Piłkarze Górnika 09 Mysłowice w sobotę potwierdzili swoją całkowitą dominację w lidze i wygrali 13 mecz z rzędu a za razem ostatni w rundzie jesiennej! Tym razem podopieczni trenera Huberta Wilka w Katowicach roznieśli zespół Hetmana 22 Katowice i wygrali 8:0!!!

Tak jak się wszyscy spodziewali Kocina przeważała a gospodarze się bronili, robili wszystko co mogli by nie dopuścić do straty gola i mimo wielkiej walki, ogromnego zaagangażowania, oddania, pasji i serca, ogromnych starań stracili aż 8 bramek.

Mysłowiczanie prowadzenie objęli już w 2 minucie a na listę strzelców wpisał się Marcin Jaszczuk, który także podwyższył prowadzenie w 21 minucie i piłkarze Górnika 09 prowadzili już 0:2.
Zaciekle broniący się Hetman 22 dobrze blokował dostęp do własnej bramki a ,,zero-dziewiątka" grała spokojnie, cierpliwie, prowadziła grę jednak nie wykorzystała kilku dogodnych okazji bramkowych.
Trzecią bramkę zobaczyliśmy w 32 minucie a strzelcem gola był świetnie ostatnio dysponowany Wojciech Kowalski. Cztery minuty później Wojtek zdobył swojego drugiego gola w tym meczu a wynik to 0:4 dla Górnika 09 i takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Drugą część spotkania bardzo dobrze rozpoczęli piłkarze z Grodu Mysława, piątą bramkę dla Kociny w 49 minucie zdobył Marcin Jaszczuk a pięć minut później na 0:6 podwyższył kapitan ,,zero-dziewiątki" Marek Kurtok.

Zespół z Mysłowic, który w pełni kontrolował przebieg wydarzeń boiskowych prowadził grę, ale nie forsował tempa jednak stwarzał sobie liczne okazje bramkowe. W 61 minucie hat-tricka skompletował Wojtek Kowalski który na listę strzelców wpisał się także w 75 minucie zdobywając swoją czwartą bramkę w spotkaniu.

W 73 minucie za zagranie ręką w polu karnym czerwoną kartkę ujrzał obrońca gospodarzy a Kocina miała rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Bogacki, ale niestety bramkarz wyczuł Jego intencje i jedenastkę obronił.

Ostatecznie lider-Górnik 09 Mysłowice wygrał 0:8 a Hetman 22 Katowice był raczej tłem dla dobrze dysponowanych piłkarzy Kociny, który w wielu fragmentach sprawiali wrażenie za bardzo rozluźnionych lecz grali dobrze i konsekwentnie.

Był to ostatni mecz w rundzie jesiennej, w której wygraliśmy wszystkie z 13-stu meczy! Zdobywając przy tym, aż 70 bramek a tracąc tylko 11! Warto dodać, że awansują dwa pierwsze zespoły a nad trzecim w tabeli Kolejarzem 24 Katowice mamy 14 punktów przewagi a nad drugim UKS-em Szopienice 7 punktów, co daje nam bardzo spokojoną zimę. Brawo zespół!