Kto tak pięknie gra?! KOCINA!
Tak się bawi! Tak się bawi! KOCINA!


Górnik 09 Mysłowice - Rozwój II Katowice
2 - 0
( 2-0 )
Górnik 09 Mysłowice rozegrał bardzo dobre zawody, a przy lepszej skuteczności mógł rozbić Rozwój II Katowice! Emocji nie brakowało!

Mecz rozpoczą się od minuty ciszy, którą uczczono pamięć zmarłego przed kilkoma dniami, zasłużonego zawodnika Kociny - Henryka Gasza.

Już po paru sekundach Górnik 09 mógł prowadzić, po zagraniu długiej piłki do przodu, błąd popełnił bramkarz, do piłki dopadł Bojan Bruź jednak trafił w boczną siatkę.
Kilka sekund później, Kocina mogła prowadzić 2-0 jednk piłka nie znalazła drogi do bramki.

Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" zagrała bardzo walecznie i ambitnie, gra była dobra i mogła się kibicom podobać, piłkarze z Grodu Mysława często gościli pod bramką Bartosza Gocyka i kilkakrotnie mogli zdobyć gola, ostatecznie jednak futbolówka po raz pierwszy wpadła do siatki Rozwoju w 13 minucie, pod dobrej akcji do Bruzia który był na czystej pozycji podał Augustyn a ten bez problemu zdobył gola.

Górnik 09 dążył do zdobycia kolejnej bramki, min. zawodnicy Kociny trafili w poprzeczkę, kilka razy w boczną siatkę oraz byli minimalnie nie celni, bardzo dobrze między słupkami spisywał się także bramkarz gości.

W 39 minucie było jednak 2-0 po dobrym uderzeniu Bojana Bruzia, który trafił do siatki po raz drugi w meczu i po raz ósmy w sezonie! a gdyby miał dzisiaj nieco lepszą skuteczność to mógł strzelić i powinien dużo więcej bramek.

W drugiej połowie mogliśmy oglądać jeszcze lepsze spotkanie, Rozwój rzucił się do odrabiania strat i odważnie atakował, Kocina nie wykorzystała kilku 100% sytuacji, min. Bojan trafił w słupek...
Kapitalnymi interwencjami popisywali się obaj bramkarze, i ku zadowoleniu kibiców Janek Sitko zagrał w końcu na swoim bardzo dobrym poziomie!
I tylko szkoda, że w drugiej połowie nie padły bramki.

Nie byłoby przesadą gdyby powiedzieć, że Rozwój II Katowice przegrał najmniejszym wymiarem, bo Kocina powinna wygrać co najmniej 5-0!

Podsumowywując Górnik 09 Mysłowice rozegrał świetne zawody, walka, zaangażowanie, ambicja i bardzo dobra gra od początku spotkania do końca, kolejny dobry mecz w obronie i przede wszystkim kolejny mecz z czystym kontem bramkarza, dobra aktywność w ofensywie, Górnik 09 w końcu zagrał tak jak wszyscy by chcieli i co ważne na dobrym poziomie i wyższym niż liga okręgowa!

Jednak jest w sercu żal, bowiem gdyby Kocina wygrała z dwoma outsiderami ligi czyli, Spartą Katowice i KS-em Żory, co powinna zrobić bez problemu, w meczach przeważaliśmy jednak zdobyliśmy jedynie punkt (1-1 z Spartą oraz 2-1 z KS) mielibyśmy, aż 5 pkt więcej, łącznie 21 co dałoby nam pozycję lidera...Skład Górnika 09:
22. Jan SITKO
3. Jacek RYCZAN
15. Michał ŚLIWIŃSKI
2. Rafał DOMBEK
19. Damian HUMSKI
8. Mateusz BRYK
7. Arkadiusz KĘPA (82' 4. Tomasz GRZYBEK)
20. Mateusz AUGUSTYN [Kapita]
16. Piotr ROTKO (80' 13. Marek KURTOK)
9. Adrian BOGDAŃSKI (88' 6. Karol STRZEWICZEK)
21. Bojan BRUŹ 13' 39' (90' 8. Wojciech ŚMIGIEL)


Rezerwa:
66. Radosław BŁASZCZYK
5. Arkadiusz ŻEMLOK
14. Wojciech KOWALSKI


Trener: Stanisław GAWENDA
Kierownik: Andrzej DOMBEK


Skład Rozwoju II:
22. Bartosz GOCYK
18. Marek HERMANN
19. Michał ŁUCKI
4. Bartosz RUTKOWSKI [Kapitan] 70'
17. Mirosław TARABASZ
16. Oskar KOWALSKI (80' 14. Daniel ADAMCZYK)
11. Martin DZIEMBAŁA (62' 9. Michał ŁUSIAK)
20. Bartosz SMYŁA (46' 7. Łukasz PRZECHERKA)
13. Przemysław PŁONKA
8. Tomasz WAWRZYNIAK
10. Kamil GLENC


Rezerwa:
31. Aleksander DZIDA
3. Patryk TUBACKI
5. Sebastian KOŁODZIEJ


Trener: Michał PLUTA
Kierownik: Józef PASZEK
Dominik DoMeL Żymła