Liga ruszyła...
Piłkarze Górnika 09 intensywnie pracują nad formą


W miniony weekend część zespołów zainaugurowała rundę wiosenną ligi okręgowej. Górnik 09 Mysłowice na pierwszy mecz wiosną musi wciąż czekać.

W związku ze stanem boiska przełożono spotkanie Górnika 09 Mysłowice ze Spartą Katowice oraz Iskry Pszczyna z Unią Kosztowy, pozostałe spotkania odbyły się zgodnie z planem, jednak zawodnicy narzekali na twardą nawierzchnię a na części boisk zalegała woda, po tych spotkaniach murawy nie są w najlepszym stanie (w większości przypadków) i wymagają naprawy.
Płyta główna stadionu Kociny nie była w najgorszym stanie, ale szkoda by było gdyby przez mecz uległa uszkodzeniu bo sporo pracy zawodników MOSiR-u Mysłowice poszłoby na marne, dlatego zarządca obiektu czyli, MOSiR Mysłowice podjął decyzję o nie dopuszczeniu do meczu.

Podopieczni trenera Huberta Wilka wciąż szlifują formę na treningach a po raz pierwszy tej wiosny o ligowe punkty powinniśmy powalczyć w Wielką Sobotę, wówczas to udamy sie na mecz z Sokołem Wola.

Po raz pierwszy Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" zagra przed własną publicznością dopiero 7 kwietnia a na boisku Kocina ryzwalizować będzie z Krupińskim Suszec.

Wyniki 17 kolejki ligowej:
Pogoń Imielin 5-1 Krupiński Suszec
Podlesianka Katowice 4-1 Sokół Wola
Ogrodnik Cielmice 1-2 AKS Mikołów
Pogoń Nowy Bytom 3-2 Urania Ruda Śląska
Wawel Wirek 2-2 Piast Bieruń Nowy
LKS Łąka 6-1 Grunwald Ruda Śląska


Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożej niebawem poda terminy rozegrania zaległych spotkań.

Dominik Żymła