Ligę czas zacząć!
Razem wypełnijmy stadion Górnika 09 i głośno wspierajmy zespół z trybun!


W najbliższą sobotę Górnik 09 Mysłowice zainauguruje rozgrywki ligowe, w pierwszym meczu na własnym stadionie Kocina zmierzy się z KP Katowice dla którego będzie to historyczny mecz bowiem rywale Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" po raz pierwszyzagrają w A-klasie.

O Naszym najbliższym rywalu Górnika 09, czyli KP Katowice ciężko coś napisać gdyż nie jeden z zawodników Górnika 09 ma bogatszą karierę niż ten klub historię, jednak każdy kiedyś zaczynał.

Klub Piłkarski Katowice został założony pod nazwą ,,Kontra Katowice" w 2012 roku, wówczas to zawodnicy Kontry zajeli drugie miejsce w rozgrywkach B-klasy i awansowali do A-klasy. W Pucharze Polski odpadli w I rundzie przegrywając 3:2 z rezerwami Wyzwolenia Chorzów (wówczas Kocina dotarła aż do półfinału gdzie po emocjonującym spotkaniu przegrała w Wielkich Derbach Mysłowic 3:1 z późniejszym zdobywcą pucharu Górnikiem Wesoła). Niestety w kolejnym sezonie klub już nie wystartował bowiem zawiesił swoją działalność... W tym zespole grało kilku obecnych zawodników Górnika 09, Marek Kurtok, Krzysztof Gondzik, Piotr Rotko czy obecny asystent trenera Radosław Błaszczyk.
Pod nową nazwą klub wystartował w minionym sezonie gdzie zdobył wicemistrzostwo klasy B i awansował wyżej, w Pucharze Polski KP odpadło w pierwszej rundzie przegrywając po dogrywce z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie 3:5.

Jeśli chodzi o przygotowania do rozgrywek ciężko znaleźć jakieś informacje o rywalu, znamy natomiast kadrę składającą sie z kilku byłych zawodników MK Górnik Katowice, kilku bardzo doświadczonych piłkarzy i wielu młodych i ambitnych zawodników. Takie połączenie sprawia, że wbrew pozorom jest to bardzo trudny i nie wygodny rywal bo będzie walczył na każdym centymetrze boiska a braki techniczne będą nadrabiać sercem do gry i ambicją która nie jeden zespół ,,wyniosła" bardzo wysoko co z resztą można było zobaczyć podczas pucharowego starcia. Na boisku możemy zobaczyć doskonale znanych Mysłowickim kibicom byłych piłkarzy Górnika 09, bramkarza Rafała Wesołka czy ikonę Kociny Grzegorz Kanię.
Na inaugurację tego sezonu KP przegrało w środę w Pucharze Polski z Podlesianką Katowice która wystąpiła w rezerwowym składzie, aż 9:0. Nie lekceważmy rywala! Bo nie jeden kibic już dopisał Górnikowi 09 3 pkt, które zanim zdobędziemy będzie trzeba o nie walczyć przez 90 minut na boisku bo nikt Nam niczego za darmo nie da. A Nasz przeciwnik jest w stanie zrobić niespodzianę...
Mecz został rozegrany dzień później niż Kocina więc to podopieczni Huberta Wilka mają dzień więcej odpoczynku.

O zespole Górnika 09 wiemy wystarczająco dużo więc nie ma sensu tutaj po raz kolejny się rozpisywać. Mamy tylko nadzieję, głęboko w to wierzymy i trzymamy kciuki za zespół, że wyjdzie wystarczająco zmotywowany i Kocina pokaże na co ją stać i zagra dobry mecz, zagra tak jak się od zawodników tego oczekuje i nie zlekceważmy rywala.

Trener Hubert Wilk będzie musiał z szerokiej kadry wybrać 18-stkę meczową o której Państwa poinformujemy.

Miło Nam poinformować, iż wstęp na pierwszy mecz będzie darmowy!

Górnik 09 Mysłowice vs. KP Katowice
20.08.16r. sobota godz. 16:00
Stadion Górnika 09
Park Zamkowy-ul. Gwarków 13
WSTĘP DARMOWY!

Z A P R A S Z A M Y ! ! !Dominik DoMeL Żymła