Ligowe podsumowanie rundy
Łączy Nas Piłka! Liga jest ciekawa!


Kilka tygodni temu zakończyła się runda jesienna Ligi Okręgowej I grupy Katowickiej z udziałem Górnika 09 Mysłowice. Teraz gdy emocje związane z rozgrywkami opadły przedstawiamy podsumowanie rundy.

Przed sezonem w gronie głównych kandydatów do awansu stawiano na Unię Kosztowy i Podlesiankę Katowice. Zespołami które miały namieszać w czołówce z chęcią na awans była Pogoń Imielin, AKS Mikółów i LKS Łąka.
Dzisiaj, po 15 rozegranych kolejkach wiemy wiele jednak przed zespołami długi okres przygotowawczy i kolejnych 15 spotkań w których wiele się może zmienić.

Liga jesienią była bardzo wyrównana, non stop zmieniali się liderzy, będąc np. na 4 miejscu wystarczyło przegrać jedno spotkanie by spaść o nawet 4 pozycje! I z całą pewnością dzięki temu liga jest po prostu ciekawa.
Liderem jak na razie jest Pogoń Imielin, która o dwa punkty wyprzedza Podlesiankę Katowice oraz trzecią Unię Koszotwy o 4 punkty. 4 w tabeli AKS Mikołów traci do lidera już 7 punktów.

Spoglądając na sytuację w klubach, zaplecze, zespół oraz grę a także wyniki jesienne możemy śmiało przypuszczać, iż sprawa awansu rozegra się pomiędzy pierwszą trójką ze wskazaniem na Podlesiankę, która prezentuje wysoki poziom piłkarski oraz wygrała bezpośrednie pojedynki z całą czołówką.
My, jako Mysłowiczanie mocno trzymamy kciuki za zaprzyjaźnioną Unię Kosztowy!

Jeśli chodzi o drugą stronę tabeli to spadną dwa ostatnie zespoły, natomiast trzecie miejsce od końca także zagrożone jest spadkiem a więc pierwszą bezpieczną pozycją jest miejsce 13 (Wawel Wirek 13 pkt).
Ostatni jest Grunwald Ruda Śląska co jest sporym zaskoczeniem, zwłaszcza, iż zespół z Halemby nie zdobył ani jednego punktu! Przedostatnia Pogoń Nowy Bytom zdobyła zaledwie 4 punkty. Na 14 miejscu znajduje się Krupiński Suszec z 11 punktami.

Runda rewanżowa dla drużyn z Rudy Śląskiej może być bardzo trudna, niemniej jednak także Sokół Wola, Sparta Katowice czy Urania Ruda Śląska będą musiały się naprawdę mocno napracować, aby utrzymać się w lidze.

Łącznie kibice jesienią zobaczyli, aż 447 goli, najwięcej zdobył AKS Mikołów (44 gole), drugi miejsce Unia Kosztowy (42 trafienia) a trzecie lider z Imielina (40 goli).
Najmniej bramek zdobył zespół Grunwaldu (zaledwie 7).

Najmniej bramek straciła Podlesianka Katowice (14 goli straconych), druga pod tym względem była Pogoń Imielin (15 bramek) a trzecia ex equo Unia Kosztowy oraz Górnik 09 (16 goli).
Najwięcej bramek stracił Grunwald Ruda Śląska (73 gole).

Królem strzelców jest Mateusz Zamojda z AKS-u Mikołów z 13 golami i wyprzedza o dwa trafienia Przemysława Niewiedziała z Pogoni Imielin oraz Michała Pruska z Iskry Pszczyna (także 11 goli).

W klasyfikacji dżokerów (zawodników, którzy zdobyli najwięcej bramek wchodząc z ławki rezerwowych) prowadzi Krzysztof Gondzik z Górnika 09 (3 gole). Zespołowo prowadzi Kocina, zawodnicy Górnika 09 wchodzący z ławki rezerwowych zdobyli 8 bramek, druga jest Unia Kosztowy (5 goli) a trzecia ex equo Iskra Pszczyna, AKS Mikołów, Podlesianka Katowice, Sparta Katowice, Urania Ruda Śląska (3 gole).

Jesienią sędziowie w 120 spotkaniach (15 kolejek po 8 spotkań) pokazali 480 żółtych i 24 czerwone kartki.

Najbardziej brutalnym zespołem okazał się Piast Bieruń Nowy, zawodnicy tego zespołu otrzymali, aż 49 żółtych i 4 czerwone kartki!
Drugi w tym zestawieniu jest zespół Wawelu Wirek (37 żółtych kartek oraz 3 czerwone) a trzecia drużyna LKS-u Łąka (36 żółtych)
Najmniej żółtych kartek zobaczyli zawodnicy Grunwaldu (17 kartek) a czerwonych kartek nie zobaczyli zawodnicy LKS-u Łąka oraz Ogrodnika Cielmice.


Część zespołów jeszcze trenuje, część zakończyła już treningi a wszyscy powrócą do zajęć w styczniu i lutym by przygotować się do rundy wiosennej, która zapowiada się ciekawie.

My na ba bieżąco będziemy prezentować Państwu poczynania w okresie przygotowawczym Naszych ligowych rywali.

Aktualna tabela znajduje się po lewej stronie serwisu.


Dominik Żymła