Majówkowe granie
Zawodnicy Kociny na pewno nie odpuszczą i będą walczyć!


W majówkowe niedzielne popołudnie Kocina zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu w Tychach z rezerwami tamtejszego I-ligowego GKS-u.
Zagramy z zespołem na poziomie okręgówki? Czy podobnie jak jesienią podczasu w meczu w Mysłowicach większość graczy zespołu GKS-u II będą stanowić zawodnicy na co dzień biegający po I-ligowych boiskach?


Wiadomo, że GKS Tychy chce swoje rezerwy wprowdzić za wszelką cenę do IV ligi. Obecnie rezerwy tego klubu są na drugim miejscu i tracą zaledwie punkt do liderującej Unii Kosztowy.

Zespół GKS-u II Tychy ilekroć by nie grał w swoim ,,normalnym okręgowym" składzie za każdym razem traci punkty. Obecnie Tyscy rezerwiści mają 15 wygranych, dwa remisy i cztery porażki na swoim koncie a bilans bramkowy to 55 goli zdobytych a 23 stracone. Pytanie czy bilans byłby taki gdyby nagminnie połowy składu nie stanowił I-ligowy zespół? Gdzie tu sportowa, sprawiedliwa rywalizacja?

Garmy w niedziele, a I ligowy zespół grał w piątek 1 maja, a więc regulaminowy czas gry między meczami minął, co oznacza, że GKS za pewne będzie znacznie wzmocniony...

Przypomnijmy, iż jesienią na Gwarków w podstawowym składzie GKS-u II Tychy było aż 7 zwodników na co dzień występujących na I ligowych boiskach. Kocina mimo to podjęła walkę, ale przegrała, aż 6:2...

Dominik DoMeL Żymła