Obrona Górnika 09 w meczu z Mikołowem pokazała się z dobrej i solidnej strony

AKS Mikołów - Górnik 09 Mysłowice
1 - 1
( 0-0 )

Po całkiem przyzwoitej grze, zwłaszcza w obronie Górnik 09 Mysłowice zremisował w pierwszym meczu rundy rewanżowej 1-1 z AKS-em Mikołów.

Po ostatniej grze kontrolnej kibice przed rundą wiosenną i pierwszym spotkaniem byli pełni obaw.
Spotkanie pokazało jednak, że nie ma źle. Widać było jednak, że zawodnicy mało trenowali na trawiastej nawierzchni a i płyta stadionu w Mikołowie była bardzo piaszczysta a trawa była bardzo rzadka, było twardo i zawodnikom źle się grało.

Pierwsza połowa była dość przyzwoita, gospodarze mieli optyczną przewagę, ale to Kocina miała okazje do zdybcia gola, jednak brakowało wykończenia.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza od pierwszej bezbramkowej części, zwłaszcza w wykonaniu Górnika 09.

Zawodnicy Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" byli znacznie aktywniejsci w poczynaniach ofensywnych, mieliśmy kilka świetnych okazji do zdobycia gola, ale albo brakowało szczęścia albo brak był zimnej krwi i wykończenia.
Jednak w jednej z akcji w 85 minucie na mocny strzał zdecydował się Kamil Dylewski, do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Damian Humski i pewnym strzałem wyprowadził Kocinę na prowadzenie, co ucieszyło licznie zebranych fanów Kociny na tym wyjazdowym spokaniu.

Niestety dwie minuty później po potężnym uderzeniu zawodnika AKS-u Mikołów piłka uciekła z rąk Radka Błaszyczka a nie upilnowany napastnik gospodarzy doprowadził do wyrównania.

W całym spotkaniu dobrze i solidnie zagrała cała obrona wraz z bramkarzem, a poczynania wszystkich zawodników Górnika 09 pokazały, że będzie dobrze w tej rundzie, a z meczu na mecz powinno być co raz lepiej.

Podsumowywując całe spotkanie, mecz jak najbardziej na remis, który jest sprawiedliwym wynikiem.

W spotkaniu funkcję kierownika zespołu pełnił były już kierownik zespołu - Kazik Koperczak (który sam zrzekł sie tej funkcji), mimo, że nowy kierownik był na spotkaniu... Niestety ta sytuacja pokazała, że na Kocinie organizacyjnie wciąż panuje chaos...
I jeśli to się szybko nie zmieni to będzie źle...