Mission impossible?
Wygrać z Lędzinami-misja niemożliwa?


W najbliższą sobotę Górnik 09 Mysłowice zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z liderem ligi okręgowej MKS-em Lędziny, który jak dotąd wiosną nie przegrał... Dlatego Kocina z góry jest skazywana ,,na pożarcie"... Zwycięstwo ,,zero-dziewiątki" jest niemożliwe? Przypominamy, ze to jest sport i wszystko jest możliwe!

O MKS-ie Lędziny można mówić w zasadzie w samych superlatywach, mocny zespół, grający dobrą i ładną dla oka piłkę, zimą wzmocniony jak na okręgówkę gwiazdami.
Efekt? Lider ligi okręgowej w tym 14 zwycięstw, cztery remisy i zaledwie dwie porażki a na wiosnę MKS jeszcze nie przegrał, bilans bramkowy to 44 gole zdobyte a zaledwie 8 straconych, do tego przed kilkoma dniami Lędziny dorzuciły zwycięstwo w Pucharze Polski w podokręgu Tychy.

Sytuacja Kociny jest wszystkim doskonale znana, jednak patrząc wstecz na okres przygotowawczy, na grę w sparingach i kilku meczach wiosennych, widać, że brakuje zespołowi zwycięstwa które da przełamanie, zwycięstwa po którym Kocina ,,zaskoczy" i zacznie wygrywać.
Tym bardziej, że jest jeszcze realna szansa na utrzymanie się w lidze okręgowej bo wszystko wskazuje na to, że spadnie mniej zespołów niż planowano do tego być może ponownie na boisku zmierzymy się z Unią Bieruń Stary - i tutaj nie chcemy punktów za darmo, chcemy mieć możliwość ponownego powalczenia o ligowe punkty, skoro sędzia był nieletni i nie mógł być na tym meczu asystentem do tego straciliśmy dwie bramki ze spalonych? Tym bardziej, że nad powtórzeniem meczu zastanawia się Polski Związek Piłki Nożnej to jeżeli będzie tak możliwośc to trzeba skorzystać!

Wracając jednak do meczu w Lędzinach, to raczej nie będzie kopaniny, bo MKS potrafi grać w piłkę a nie preferuje brutalnego stylu, ,,piłka przejdzie a przeciwnik już nie" a czy to pomoże Górnikowi 09 wrócić do domu z punktami? Czas pokaże...

Mecz zostanie rozegrany o godzinie 17:00 na stadionie MKS-u Lędziny w Lędzinach przy ul. Stadionowej 1.

Serdecznie zapraszamy!


Dominik DoMeL Żymła