MOSiR zmienia na Kocinie
Czy stadion przy Gwarków 13 odzyska dawny blask?


Niektórzy twierdzą, że Nasz serwis potrafi tylko krytykować. Jeśli jest za co to chwalimy, a jest bo MOSiR w końcu zaczął działać pozytywnie na obiekcie Kociny!

Na wstępie pragniemy podziękować Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach Panu Bartłomiejowi Gruchlikowi za zmianę gospodarza, gdyż wrócił stary-nowy gospodarz Pan Roman za którego czasów wszystko funkcjonowało jak trzeba, wszystko było zawsze przygotowane jak należy, było czysto a co ważne Pan Roman zawsze z chęcią służył pomocą, ponad to, będzie drugi gospodarz! Aby, w dwóch mogli zdziałać więcej.

Miło Nam także poinformować, iż rozpoczął się generalny remont toalet klubowych - a po zakończeniu prac na pewno zaprezentujemy efekty.

Natomiast jeśli chodzi o trybunę główną zostało zamówionych 50 nowych krzesełek które zastąpią te najbardzie zużyte i połamane.

Jeśli chodzi o składowisko starych drzew i drewna zostało one utworzone przez firmę Pana Łukasza Kocura, którego firma mieści się w budynku klubowym Górnika 09.

Niestety w Naszym ostatnim artykule pojawił się błąd. Jak się okazało Kocina nie musi płacić za wynajem obiektu od lipca bierzącego roku, ubolewamy nad źle zebranym materiałem i wprowadzeniem Was drodzy czytelnicy w błąd.

Jak zapowiada Dyrektor MOSiR-u w planach jest uporządkowanie starej betonowej trybuny, z której niebawem mają zniknąć krzaki - wszystko będzie robione stopniowo.
Priorytetem jest także stworzenie nowego boiska treningowego gdyż przez ciągłe eksploatowanie boiska nie da się utrzymać płyty głównej w dobrym stanie.

Ponad to z najnowszych ustaleń o których wcześniej klub nie chciał informować wynika, iż w najbliższym czasie ma się rozpocząć remont dachu w budynku klubowym Górnika 09 a w niedalekiej przyszłość planowane jest odświeżenie elewacji i wymiana okien - co niezmiernie cieszy.

Jak słusznie zauważył Dyrektor MOSiR-u Mysłowice, Kocinę odwiedza sporo ludzi, dlatego stare betonowe ogrodzenie przed budynkiem zostanie zburzone a dzięki temu zostanie powiększony parking.

Na dniach zostaną także zakupione alumionowe bramki treningowe wraz z siatkami.

Cieszy fakt, że wszyscy kibice, działacze, zawodnicy i sympatycy Górnika 09 Mysłowice doczekali się tak długo wyczekiwanych zmian i remontów na lepsze.

Oby tak dalej Panie Dyrektorze! Prosimy o więcej a zarazem dziękujemy za przywracanie stadionu do porządku!

Niestety zespuła się pralka, w której są prane min. klubowe stroje. Zwracamy się z gorącą prośbą do Państwa, jeżeli ktoś ma pralkę na zbyciu, bo np. kupił nowszą a jest sprawna z chęcią ją przyjmiemy ;) W tej sprawie prosimy o kontakt drogą mailową, redakcja@kocina.com.pl

Dominik DoMeL Żymła