Nadal jesteśmny Górnikiem 09!
Górnik 09 Mysłowice został założony w 1909 roku!


W ostatnim czasie wśród wielu portali można było przeczytać informację, iż Kocina zmieniła nazwę na MKS Mysłowice a stało się to zapewne wskutek błędnej informacji podanej przez Śląski Związek Piłki Nożnej.
Informujemy, iż nadal pozostajemy Górnikiem 09 Mysłowice i to się nie zmieni!


W komunikacie nr 34 wydanym 9 listopada przez Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach, pojawiła się informacja o zmianie nazwy klubu z Klub Sportowy Górnik 09 Mysłowice na Miejski Klub Sportowy Mysłowice z wpisaniem tej nazwy jako członka związku.
Wraz z tą informacją na poratlach sportowych czy stronach innych klubów piłkarskich pojawiła się takowa informacja a wiele osób nie kryło oburzenia bo przecież taka zmiana oznaczałby tak naprawdę likwidację popularnej Kociny z ponad 100 letnią bogatą historią!

Na całe szczęście był to błąd po stronie ŚlZPN, który źle zredagował informację w tej sprawie a klub już interweniował, niestety sprostowania na razie nie ma...
I mamy nadzieję, ze niezwłocznie się pojawi!

Pierwszy zespół nadal występuje pod nazwą Klub Sportowy Górnik 09 Mysłowice co można zresztą sprawdzić w tabelach czy na portalu laczynaspilka.pl i to się nie zmieni!

Pod nazwą MKS Mysłowice występują jedynie grupy dziecięce i młodzieżowe (łącznie w klubie trenuje blisko 200 dzieci!).

Dominik Żymła