Nie ma mocnych na Kocinę!
Kibice przychodzący na mecze Górnika 09 nie mogą narzekać na brak emocji!


Górnik 09 Mysłowice-UKS Szopienice
3 - 2
( 3-2 )
Fantastyczne pierwsze 30 minut w wykonaniu Górnika 09, później dobry, wyrównany i emocjonujący mecz, ostatecznie lepsza okazała się Kocina wygrywając z wiceliderem 3:2, tym samy to właśnie Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" jest samodzielnym liderem oraz jedynym niepokonanym zespołem w lidze!

Kapitalnie to spotkanie rozpoczęła Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" bowiem już w 3 minucie objeliśmy prowadzenie za sprawą Kamila Dylewskiego, który zamknął akcję po dograniu z boku boiska na długi słupek przez Marcina Golasza.
Kolejne minuty to kolejne dobre akcje w wykoniu zespołu gospodarzy a kibice czekali na kolejne bramki i doczekal się. W 20 minucie na 2:0 podwyższył Marcin Jaszczuk który po dośrodkowaniu w pole karne wyskoczył najwyżej, jakby zawisł w powietrzu i mocno uderzył głową po długim słupku nie dając bramkarzowi szans na udaną interwencję.
W 28 minucie Krzysztof Gondzik wykorzystał błąd rywala, dograł w pole karne, tam piłkę zaczarował Marcin Jaszczuk a Adrian Bogdański strzałem praktycznie do pustej bramki podwyższył na 3:0 ku uciesze licznie zebranych i dopingujących kibiców! A przez pierwsze 30 minut przyjezdni nie mieli nic do powiedzenia.

Przy tym wyniku podopieczni Huberta Wilka za bardzo się rozluźnili i zaczęli popełniać proste błędy a każdy próbował zdobyć gola. W 37 minucie obrona Kociny popełniła kilka błędów konsekwencją czego jest bramka dla UKSu, zawodnik przyjezdnych pierw wykorzystał błąd jednego obrońcy, potem drugiego i oddał strzał na bramkę, niefortunnie interweniował Łukasz Bogacki i piłka odbita od Jego ręki wpadła do bramki. Od tej chwili zawodnicy z Szopienic ruszyli do przodu, ale Kocina na zawiele niepozwalała.
Niestety w 45 minucie straciliśmy bramkę do szatni, po akcji gości mocno uderzona piłka pierw odbiła się od słupka a następnie od pleców interweniującego Bogackiego i wpadła do bramki...

W drugiej połowie do 65 minuty gra toczyła się głównie w środku boiska, oba zespoły sporadycznie gościły pod bramką rywala, akcje były, ale solidnie grali obrońcy obu klubów. A od wspomnianej 65 minuty zawodnicy jakby odżyli i zaczął się wyrównany, ciekawy mecz, wiele było ciekawych akcji, a Łukasz Bogacki który pechowo interweniował w pierwszej połowie w drugiej bronił bardzo dobrze, kilkukrotnie ratując zespół od utraty gola, tak samo bramkarz UKS-u Szopienice w wielu sytuacjach ratował zespół z opresji.
Ostatecznie w meczu już goli nie oglądaliśmy, i po ciekawy ale bardzo emocjonującym spotkaniu wygrała Kocina, stając się samodzielnym liderem z przewagą nad rywalami.
Dzisiejszą grą UKS Szopeinice pokazał, że będzie się liczył w walce o awans do samego końca a przynajmniej do zimowej przerwy.
Z całego serca dziękujemy kibicom za liczne przybycie na mecz i głośny doping przez cały mecz który pomógł Kocinie wygrać! Dziękujemy i prosimy o jeszcze!


,,Lidera mamy! Za ch*ja go nie oddamy!!!""Statystka meczu:

GÓRNIK 09 MYSŁOWICE | UKS SZOPIENICE

Strzały 20 | 22
Strzały celne 11 | 9
Strzały niecelne 9 | 13
Faule 16 | 22
Rzuty wolne 14 | 16
Rzuty rożne 2 | 4
Rzuty karne 0 | 0
Spalone 2 | 1


Statystykę sporządził Kamil WŁODARCZYKSkład Górnika 09:
16. Łukasz BOGACKI
4. Tomasz NOWAK -17'(71' 19. Karol EJDYS)
3. Sebastian PTASZEK
11. Piotr ROTKO (65' 15. Łukasz HUZIOR)
17. Kamil DYLEWSKI -3'
20. Krzysztof GONDZIK
13. Marek KURTOK [Kapitan]
10. Paweł MAŁOLEPSZY
40. Marcin GOLASZ (74' 8. Mateusz BRYK)
99. Marcin JASZCZUK -20'(62' 5. Kamil UTZMANN)
7. Adrian BOGDAŃSKI -28' -85'


Rezerwa:
22. Radosław BŁASZCZYK
97. Daniel HERMYT
9. Kamil BACIA


Trener: Hubert WILK
II trener: Radosław BŁASZCZYK
Kierownik: Karol STRZEWICZEK


Skład UKS-u:
1. Karol KOPERNIAK
16. Paweł SAMOJLUK -94'
9. Grzegorz CHODAK
5. Paweł KORDALSKI -28' (46' 18. Łukasz WENTKOWSKI)
23. Przemysław CHOROŚ -37'
11. Łukasz ZIELOSKO -23'
17. Daniel PELKA
14. Przemysław STAŚ
2. Dawid DOBROWOLSKI
4. Marcin WAWRZYNIAK (70' 3. Oskar PRZYGODA)
7. Łukasz PAWŁOWSKI -45' -85'


Rezerwa:
12. Michał DUDZIK -84'
19. Mirosław MRÓZ
8. Dariusz SADEN
15. Paweł PASTUSZKA


Trener: Adam DOBROWOLSKI
Kierownik: Ryszard SAMOJLUK
Sędzia główny: Marcin GIZIŃSKI
1 asystent: Dominik LORKE
2 asystent: Piotr JAROS

Podokręg: KATOWICE

Dominik DoMeL Żymła