Nie można przegraćW sobotę w Mysłowicach Górnik 09 gościć będzie ekipę Pioniera Ujejsce z którym rozegra kolejną batalię o ligowe punkty.

Na wiosnę Kocina grała dobrze, ale nie skutecznie. Jednak zeszłotygodniowy mecz z wiceliderem Wartą Zawiercie był najgorszym w tym sezonie bowiem przegraliśmy, aż 7-1, i nie ważne, że nie grało kilku kluczowych zawodników.
Pytanie jak będzie tym razem, zagramy równie źle jak z Wartą? Czy może tym razem dobrze?

Jest o co grać, aktualnie Górnik 09 Mysłowice jest na 11 miejscu w tabeli, a tylko drużyny z pierwszej 10 będą pewne utrzymania a do owej dziesiątki tracimy tylko trzy punkty (10-Strażak Mierzęcice).
W razie porażki Strażaka co zdaje się nie możliwe bowiem podejmuje na własnym stadionie ostatnią drużynę - Jastrząb Bielszowice, wówczas zrównalibyśmy się punktami, a że Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" ma lepszy bilans bramkowy to właśnie Kocina byłaby na 10 miejscu.

Ale, także nasz rywal Pionier ma o co grać gdyż do Kociny traci tylko trzy punkt i ma realne szanse na utrzymanie się w lidze okręgowej na czym zależy całej drużynie jak i kierownictwu klubu. Tyle samo punktów co Pionier ma także b, która także chce się utrzymać.
Walka o utrzymanie zapowiada się ciekawie, jednak nie możemy oglądać się na rywali, trzeba się patrzeć na siebie.

Dlatego skupmy się na naszym najbliższym rywalu.
Drużyna z dzielnicy Dąbrowy Górniczej ma aktualnie 27 pkt, 7 zwycięstw, 6 remisów i 13 porażek, bilans bramkowy to 37 goli zdobytych i 59 bramek straconych. Pionier częściej od Kociny zdobywa gole, ale także częściej traci.
Wiele osób twierdzi, że drużyna z Ujejsc gra bo gra, ale bez ambicji i zaangażowania co przekłada się na wyniki. Jednak jest szansa na utrzymanie, pozostało mało czasu, jak teraz będzie grał Pionier? Oby drużyna nie zaczeła grać ambitnie już od soboty...
W minionej kolejce Pionier zremisował 3-3 z Śląskiem Świętochłowice.

Natomiast Kocina wyczerpała limit wpadek. Nie możemy sobie pozwolić na głupio stracone bramki i punkty, trzeba zacząć strzelać i wygrywać. Zawodnicy musza o to walczyć na boisku. Zostały cztery spotkania do rozegrania, z Pionierem, Pogonią Imielin i Tęczą Błędów jesteśmy w stanie wygrać i musimy,a w meczu z Przemszą Siewierz, może powalczmy i chociaż zremisujemy jak jesienią?

W sobotę jeżeli chcemy sie utrzymać musimy wygrać...

Górnik 09 Mysłowice - Pionier Ujejsce
24.05.14r. godz.17.00
Stadion Górnika 09Dominik DoMeL Żymła