Brak skuteczności przyczynił się do porażki Kociny...

MK Górnik Katowice-Górnik 09 Mysłowice
2 - 1
( 2-1 )

Górnik 09 Mysłowice miał wygrać z ostatnią drużyną w tabeli za wszelką cenę, ostatnie wyniki i gra napawała optymizmem, niestety cel Kociny skończył się fiaskiem.

W pierwszych chwilach minimalną przewagę miała Kocina, niestety w praktycznie pierwszej akcji gospodarzy Łukasz Bogacki fauluje w naszym polu karnym a sędzia wskazał na 11 metr.
I niestety od 6 minuty przegrywaliśmy 1-0.
Podopieczni Jerzego Wijasa jakby zszkokowani obrotem spraw popełniali proste błędy czego efektem jest bramka MK-i z 11 minuty, piłka posłana w pole karne, do futbolówki wyskoczył Łukasz Bogacki, złapał piłkę, nietsty ta wypadła mu z rąk co bezlitośnie wykorzystał niepilnowany zawodnik gospodarzy.

Od 18 minuty przegrywaliśmy już 2-1 po przepięknej bramce przewrotką Karola Strzewiczka.
I od tej chwili w zasadzie do końca spotkania Górnik 09 Mysłowice grał, atakował a Górnik Katowice w zasadzie skupił się na ,,murowaniu" własnej bramki i próbie pojedyńczych kontrataków.
Niestety Kocina grała słabo i nieskutecznie czego ,,owocem" jest brak kolejnych goli i porażka 2-1...

Już od pierwszego gwizdka arbitra barto brutalnie grali zawodnicy z Katowic, brutalnie faulując i nie miłosiernie obijając zawodników Górnika 09 Mysłowice, po jednym z brutalnych ataków pod koniec pierwszej połowy do szpitala przez pogotowie ratunkowe z podejrzeniem urazu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym zabrany został Michał Kowalski.
Z powodu kontuzji boisko opuścił także Gondzik.
Również postawa ,,fair play" gospodarzy pozostawiała wiele do ,,życzenia"...

Bardzo słabo - delikatnie mówiąc wypadli gospodarze od strony organizacyjnej. Gdy Michał Kowalski leżał na boisku, chciano Go znieść z boiska na... kocu!
Brak ochrony i służby porządkowej sprawił, że sporzywający w dużej ilości alkohol miejscowi ,,kibice" czuli sie bezkarni i zaatakowali kibiców Górnika 09 Mysłowice!!!

Min. ten ,,incydent" został odnotowany przez sędziego w pomeczowym protokole oraz została cała sytuacja zgłoszona do Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Czekamy na konsekwencji w stosunku do MK Górnik Katowice.