Nie udało się...

Podlesianka Katowice-Górnik 09 Mysłowice
2 - 0
( 1-0 )

Nie udało się wygrać ani zdobyć chociaż punktu w Katowicach. Górnik 09 przegrał z mocną Podlesianką 2:0, mimo, że Kocina miała swoje okazje by przeciągnąć korzystny rezultat na Naszą stronę i grała poprawnie nie udało się i z Podlesia wracamy bez punktów.

Przed zespołem Górnika 09 Mysłowice było ciężkie zadanie, wygrać w Katowicach z rozpędzoną i mocną Podlesianką. Niestety do Podlesia pojechaliśmy w zaledwie 15 osób, zabrakło Sebastiana Ptaszka, Łukasza Huziora, Mateusza Augustyna, Krzysztofa Gondzika oraz Roberta Kamińskiego a spora część zawodników miała popołudniową zmianę w pracy i przez cały tydzień nie trenowali.

Pierwsze minuty spotkania to ,,badanie terenu" z obydwu stron jednak z biegiem czasu inicjatywę przejęła Podlesianka czego można się było spodziewać grając na Jej terenie. Gospodarze zdecydowaną większość swoich okazji mieli po błędach zawodników Górnika 09, którzy raz po raz starali się zagrozić bramce Podlesianki.
Niestety po ogromnym nieporozumieniu w obronie i szeregu błędów w 18 minucie straciliśmy bramkę. I trzeba przyznać, ze Kocina przespała pierwszą połowę.

Drugie 45 minut było zdecydowanie lepsze w wykonaniu podopiecznych trenera Huberta Wilka, Kocina ożyła i z zaciekłością walczyła o zdobycie gola, okazje ku temu były, ale ponownie jak w spotkaniu z Pogonią Imielin zawodziła skuteczność a nie da się meczy wygrywać nie strzelając goli a mieliśmy przecież sytuacje także te 100%. Gdyby padł gol na 1:1 mogłoby być różnie, być może ,,zero-dziewiątka" poszłaby za ciosem i dobiła Podlesiankę a może to Katowiczanie by się obudzili? Niema co gdybać bo stało się inaczej.

Po kilku długich minutach zawodnicy Podlesianki wykorzystywali ,,otwarcie się" przez Kocinę i starali się podwyższyć prowadzenie i niestety udało się...
W 80 minucie po kolejnym ogromnym błędzie w obronie straciliśmy bramkę...
A zarówno czasu jak i sił na chociażby gola honorowego zabrakło...

W przekroju całego spotkania Podlesianka Katowice była zespołem lepszym i na tym etapie rozgrywek możemy powiedzieć, że grają najlepszą piłkę w Naszej lidze, są naprawdę mocnym i poukładanym zespołem. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia dalej!

Natomiast martwi to, że zdecydowaną większość bramek tracimy po głupich błędach a swoich doskonały okazji nie wykorzystujemy...

Samo spotkanie było zacięte i stało na wysokim poziomie, rzadko kiedy na tym szczeblu rozgrywkowym obydwa zespoły prezentują taki poziom, ,,klepiąc" piłkę przez cały mecz, stwarzając ładne akcje czy wykonując ładne, trójkowe wymiany, na uwagę zasługuje także fakt, że oba zespoły grały fair i darzyły się szacunkiem a na takie spotkania warto przychodzić.
Na pochwałę zasługują także kibice gospodarzy, którzy licznie przybyli na stadion w Podlesiu i fajnie dopingowali swoich pupili przez cały mecz a Nas cieszy to, że jednak to na Kocinie jest najwyższa frekwencja w całej lidze a Nasi kibice licznie jeżdżą za zespołem na wyjazdy za co dziękujemy!

Do końca rundy pozostały 2 spotkania, które rozegramy na własnym stadionie. Cel? 6 punktów o co zespół na pewno powalczy!