Nie wytrzymaliśmy kondycyjnie...
Szkoda nie wykorzystanych sytuacji...


Górnik 09 Mysłowice - Rozwój II Katowice
1 - 1
( 1-0 )
W rozgrywanym w upalne sobotnie popołudnie spotkaniu inagurującym rozgrywki ligowe kibice Kociny zobaczyli bardzo dobrą grę Górnika 09 w pierwszej połowie w drugiej niestety opadli z sił i losy spotkania zdecydowanie się odwróciły. Ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

Przed spotkaniem obawialiśmy się o stan murawy, na szczęście ta się wystarczająco zazieleniła, nieco odżyła i sędzia pozwolił rozegrać spotkanie.

Pierwsza połowa to dominacja Kociny, przeważaliśmy, atakowaliśmy, spychaliśmy Rozwój do obrony a nie wiele nam brakowało, żeby zdobyć gola.
Rozwój co jakiś czas groźnie kontrował.

Kibice obawiali się, że jeśli nie strzelimy bramek w pierwszej połowie to będzie ciężko wygrać, bo czy zespół wytrzyma kondycyjnie? Czy zagra z taką przewagą cały mecz?
Niestety bardzo szybkie tempo spotkania, dużo biegania i walki gdzie słońce mocno świeciło na murawę a temperetura w cieniu wynosiła 38 stopni zespół Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" opadł z sił i w drugiej połowie losy spotkania się odwróciły, bo Kocina się broniła a rezerwy Katowickiego I-szo ligowca przeważały - jednakże Górnik 09 Mysłowice wyprowadzała groźne kontry i też miała swoje okazje do zdobycia gola.

Niestety i w jednym zespole i w drugim brakowało wykończenia lub dobrze bronili bramkarze.

I trzeba przyznać,że remis jest tutaj jak najbardziej sprawiedliwy bo mogliśmy wprawdzie wygrać, ale mogliśmy też przegrać...

Już za tydzień trener Wijas powinien mieć całą kadrę do dyspozycji poza Marcinem Jaszczukiem który dopiero wraca do treningów po kontuzji.

Kocina wyszła na prowadzenie w 35 minucie spotkania, gdzie Adrian Bogdański wykorzystał nieporozumienie obrońców i bramkarza Rozwoju II Katowice i wpakował piłkę do bramki.
Przyjezdni odpowiedzieli 30 minut później w 65 minucie meczu kiedy to Kamil Adamczyk wykorzystał błąd obrońców Górnika 09 i doprowadził do wyrównania.Skład Górnika 09:
89. Łukasz BOGACKI
3. Jacek RYCZAN (74' 17. Kamil BACIA)
14 Piotr ROTKO [Kapitan]
2. Kamil DYLEWSKI -57'
5. Arkadiusz ŻEMLOK
9. Wojciech KOWALSKI
7. Adrian BOGDAŃSKI -35'
6. Łukasz KASPRZYK (46' 4. Michał MARKO)
8. Mateusz BRYK
19. Karol STRZEWICZEK (86' 15. Jakub KOCHER)
20. Krzysztof GONDZIK


Rezerwa:
22. Radosław BŁASZCZYK
13. Grzegorz WOJCIECHOWSKI
21. Damian KOWALIKZ różnych przyczyn (kontuzje, wakacje, sprawy nie zalezne od klubu czy zawodników) nie zagrali: Arkadiusz KĘPA, Marcin GOLASZ, Michał KOWALSKI, Sebastian KOŁODZIEJ, Łukasz ZAJĄC, Marcin JASZCZUK


Trener: Jerzy WIJAS
Kierownik: Kazimierz KOPERCZAK


Skład MKS-u:
12. Bartosz GOLIK
4. Marcin GROLIK
3. Dawid OTRZONOWSKI
16. Bartosz KOZŁOWSKI
11. Robert NOGAL
6. Piotr BARWIŃSKI -73'
8. Przemysław ŻEMŁA (62' 13. Fabian WLĄŻ)
23. Bartosz SMYŁA
9. Kamil ADAMCZYK -65' (90' 5. Mateusz KOWALSKI)
21. Bartosz NOWOTNIK
7. Adam ŻAK [Kapitan]


Rezerwa:
24. Martin DZIEMBAŁA
25. Mateusz DRZYMAŁA
17. Daniel KRAWCZYKTrener: Kamil PAGOWSKI
Trener bramkarzy: Bartosz PAGOWSKI
Kierownik: Józef PASZEK
Opieka medyczna: Olaf BUJASędzia główny: Patryk JAŃTA
1 asystent: Piotr JANAS
2 asystent: Michał STRZEWICZEK

Podokręg: Katowice

Dominik DoMeL Żymła