Odwołana kolejkaW miniony weekend piłkarze przegrali z pogodą. Praktycznie wszystkie kolejki ligowe IV ligi, okręgówki i klas niższych ze względu na fatalne warunki atmosferyczne zostały odwołane, w tym także pojedynek Górnika 09 Mysłowice z AKS-em Mikołów.

Kilka dni obficie padającego deszczu sprawiło, że większość boisk nie nadawała się do gry. Mimo licznych sygnałów oraz zapytań od klubów do działaczy związkowych jeszcze w piątek po południu ŚLZPN podtrzymywał decyzję, że kolejka zostanie rozegrana.
Niestety rzęsiście padający deszcz w nocy oraz w dzień sprawił, że kolejne boiska nie nadawały się do gry a reszta boisk mogłaby zostać poważnie uszkodzona. Dlatego Śląski Związek Piłki Nożenj w sobotę przed godziną 11:00 podjął decyzję o odwołaniu kolejki. Decyzja jak najbardziej dobra, tylko szkoda, że tak późno podjęta.
Na czwartkowym posiedzeniu wydziału gier tj. 28.09.17r. zostanie podjęta decyzja kiedy zostanie rozegrana odwołana kolejka a njaprawdopodobniej będzie to miało miejsce w środę 4 października.

Płyta główna na stadionie Górnika 09 dzięki dobrze zrobionemu drenażowi nadawała się do gry, jednak była także możliwość jej poważnego uszkodzenia oraz zawodnicy po meczu w takich warunkach mogli po prostu się rozchorować.
Obecnie podopieczni trenera Huberta Wilka po dodatkowym dniu regeneracji i odpoczynku ciężko pracują na treningach bo kolejne spotkanie to arcyważny mecz! W sobotę Kocina zmierzy się w meczu przyjaźni z liderem rozgrywek Unią Kosztowy.

Dominik Żymła