Odwołana kolejka!
Przed piłkarzami Górnika 09 wolna sobota...


Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej dzisiaj przed południem podjął decyzję o odwołaniu najbliższej kolejki ligowej... A podobno to kobieta zmienną jest...

Mimo wielu sygnałów od klubów zarówno z IV jak i ligi okręgowej działacze podczas wczorajszego posiedzenia zdecydowali się, iż kolejka zostanie rozegrana zgodnie z planem, mimo, że 3/4 boisk nie nadaje się do gry a zapowiadany jest śnieg oraz ulewny deszcz.

Od samego piątkowego rana większość klubów informowała, że boisko nie nadaje się do gry i zawody się nie odbędą.

Także działacze Wawelu Wirek poinformowali Nas rano, że ich boisko jest w fatalnym stanie i żebyśmy nie przyjeżdżali na mecz a Związek został o tym poinformowany.
I ta decyzja nie dziwi, bo niedość, że klub naraziłby się na duże koszty związane z naprawą murawy to dodatkowo gra na takiej nawierzchni naraża zawodników na utratę zdrowia...

Niedużo później Śląski Związek Piłki Nożnej poinformował o odwołaniu kolejki z wyjątkiem spotkań które mają zostać rozegrane na sztucznej nawierzchni (o ile pogoda nie ulegnie pogorszeniu).

A mówi się, że to kobieta zmienną jest...


Poniżej przedstawiamy treść całego komunikatu:


,,Wydział Gier Śląskiego ZPN informuje, że odwołał kolejkę zaplanowaną na 17-18 marca. W przypadku sztucznych nawierzchni o meczu decyduje gospodarz informując rywala i Śląski ZPN drogą mailową.
Gdyby warunki w dniu meczu diametralnie się zmieniły, to gospodarz informuje Wydział Gier Śląskiego ZPN i przeciwnika o odwołaniu meczu.
Powyższa informacja dotyczy rozgrywek:
HAIZ IV liga
ZINA Klasa Okręgowa
I i II liga A1
I i II liga B1
I i II liga C1
I i II liga C2
I i II liga D1"
Dominik Żymła