O Piaście słów kilka
Herb Piasta


W tym artykule przedstawimy sylwetkę klubu Piast Bieruń Nowy oraz krótko scharakteryzujemy drużynę.

Klub Sportowy Piast Bieruń Nowy został założony w 1948 roku w Bieruniu, klub kilkukrotnie zmieniał nazwy, początkowo zwał się ,,Nadwiślanka"", następnie ,,Związkowiec", później ,,Kolejarz" i ostatecznie ,,Piast".

Klub kierował się głównie piłką nożna, jednak były epizody innych sekcji.

Największym osiągnięciem klubu jest występ drużyny piłkarskiej w lidze okręgowej gdzie zespół awansował po raz pierwszy w 2001 roku, jednak po dwóch sezonach spadł do A-klasy, do Ligi Okręgowej Piast powrócił w sezonie 2012/13 wygrywając Tyską klasę A, obecny sezon jest drugim pod rząd w ,,okręgówce"".

W minionym sezonie drużyna z Bierunia zajęła na koniec rozgrywek 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 43 pkt wywalczonym dzięki 11 zwycięstwom, 10 remisom do tego zespół przegrał 9-cio krotnie a bilans bramkowy to 66 goli zdobytych i 38 straconych.

W obecnym sezonie drużyna radzi sobie poniżej oczekiwań, w kuluarach mówi się, że Piast będzie walczył o utrzymanie, gdyż w sparingach było słabo a w lidze jest jeszcze gorzej. Po dwóch kolejkach Piast ma zaledwie jeden punkt i zajmuje 11 miejsce w tabeli. Piast na inaugurację sezonu zremisował na wyjeździe w Jankowicach z Zniczem 1-1, z drużyną, która po awansie z A-klasy nie wzmocniła się a w dodatku osłabiła, a w drugiej kolejce Bieruń Nowy przegrał z LKS Łąka 1-0, również z zespołem, który ma się bić o utrzymanie. Piast zdobył jedną bramkę oraz dwie stracił.

Drużyna gra bardzo słabo a w dodatku bardzo brutalnie i mało ,,fair play".

Nawet, jeśli Piast by się zmobilizował i zagrał na 100% swoich możliwości to i tak Kocina powinna spokojnie wygrać.

Zespoły Górnika 09 Mysłowice i Piasta Bieruń Nowy nigdy wcześniej nie spotkały się na ligowych boiskach.Krótkie informacje o Piaście Bieruń:

Pełna Nazwa Klubu: Klub Sportowy Piast Bieruń Nowy
Krótka Nazwa: Piast
Przydomek:
Barwy: granatowo-białe
Data założenia: 1949 rok
Adres: Warszawska 270, 43-155 Bieruń Nowy
Stadion: Warszawska 270, 43-155 Bieruń Nowy
Pojemność: 100 miejsc
Nawierzchnia: trawiasta
Oświetlenie: brak
Parking: 20 miejsc
Cel na najbliższy sezon: środek tabeli
Data meczu z Górnikiem 09: 23.08.14r.
Status meczu z Górnikiem 09: normalny

A po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Piasta: www.ksbierunnowy.futbolowo.pl
Rozmawiał: Dominik DoMeL Żymła