Ostatni mecz rundy jesiennej
Czy piłkarze Górnika 09 potwierdzą całkowitą dominację i wygrają 13 mecz z rzędu?


W sobotę piłkarze Górnika 09 Mysłowice udadzą się do Katowic na ostatni mecz ligowy w rundzie jesiennej. Tym razem podopieczni Huberta Wilka zmierzą się z ostatnim w tabeli Hetmanem 22 Katowice.

Gospodarzom sobotniej potyczki delikatnie mówiąc w tym sezonie nie idzie.
Piłkarze Hetmana 22 w 12 spotkaniach uzbierali zaledwie 5 punktów, raz wygrali, dwa razy zremisowali i aż 12 krotnie musieli uznać wyższość rywala. W tych spotkaniach Katowiczanie zdobyli 19 bramek a stracili 53.
Prezes Naszego sobotniego rywala zapowiada jednak zimą duże wzmocnienia bo chcą za wszelką cenę utrzymać się w A-klasie a zadanie nie będzie łatwe.

Wbew pozorom sobotnie spotkanie dla zawodników Kociny wcale może nie być łatwe, możemy się spodziewać, że to ,,zero-dziewiątka" będzie prowadziła grę i przeważała a zawodnicy Hetmana 22 będą się bronić pod własnym polem karnym i raz po raz kontratakując.

Na boisku spotka się najlepszy atak w lidze z obroną która straciła najwięcej bramek, nie popadajmy jednak w euforię, że Górnik 09 wysoko wygra bo może być różnie, np. głupio stracimy bramkę a Hetman 22 zablokuje swoją, podopiecznym Huberta Wilka może także po prostu nie wyjść ten mecz i może być różnie więc z ewentualnych trzech punktów będziemy się mogli cieszyć dopiero po zakończonym spotkaniu w sobotę a nie wcześniej.

Znając jednak dyspozycję zawodników Górnika 09 Mysłowice w obecnej rundzie o wynik możemy być spokojni, tym bardziej, że Kocinie lepiej się gra na wyjazdach. Do tej pory na wyjeździe rozegraliśmy 5 spotkań w których zdobyliśmy 31 bramek tracąc przy tym pięć.

Ostatni raz zawodnicy Górnika 09 oraz Hetmana 22 na boisku spotkali się w sezonie 2005/06. Wówczas jesienią wygrała 3:0 Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" a wiosną także górą byli Mysłowiczanie którzy wygrali 1:0 w tamtym sezonie Kocina awansowała do Ligi okręgowej nieprzegrywając choćby jednego meczu w lidze!


Hetman 22 Katowice-Górnik 09 Mysłowice
12.11.16r. godz. 13:00
Ośrodek Sportowy ,,Hetman"
Katowice 40-303, ul.Siwka 2
Z A P R A S Z A M Y ! ! !Dominik Żymła