Ostatni wyjazd w sezoniePrzed zespołami przedostatnia kolejka ligowa a przed Górnikiem 09 Mysłowice ostatnie spotkanie rozegrane na wyjeździe. Kocina w Katowicach zagra z pozytywnym zaskoczeniem rundy wiosennej czyli, MK Górnikiem.

Po rundzie jesiennej popularna ,,eMKa" skazywana była na pożarcie i spadek i trudno było myśleć inaczej. Katowiczanie zajmowali przed ostatnie miejsce w tabeli, 6 zdobytych punktów, 1 zwycięstwo, trzy remisy i 9 porażek do tego kiepski bilans bramkowy, goli zdobytych 14 a straconych 35.
Wąska kadra słaba gra i kiepskie wyniki, brak dobrej organizacji i w klubie poważnie myślano nad wycofaniem się z rozgrywek.
Tak się jednak nie stało gdyż z rozgrwek ligowych wycofał się KP Katowice i praktycznie wszyscy zawodnicy przeszli do MK Górnik.
Zimą zespół pod okiem nowego szkoleniowca solidnie pracował i wiosną oglądaliśmy całkowicie inny zespół. Dobra gra, dużo brmek i zespół, który zaczął regularnie punktować i wygrywać.

Obecnie ,,eMKa" ma na swoim koncie 37 punktów (o 31 więcej niż jesienią!) i jest na 6 miejscu w ligowej tabeli, Katowiczanie wygrali wiosną 10 spotkań i jedno zremisowali a z boiska ani razu nie zeszli pokonani!
Do tego wiosenny bilans bramkowy to 46 goli zdobytych i 14 straconych. Takie wyniki dają teoretyczne szanse na pokonanie lidera jednak to Kocina wygrywa wszystko jak leci, dominuje w spotkaniach, jest dużo lepsza i wygrywa przekonywująco a ostatnio forma zawodników Górnika 09 ciągle rośnie, podopieczni trenera Huberta Wilka w trzech ostatnich spotkaniach zdobyli, aż 25 bramek tracąc przy tym 2.

Spotkanie zapowiada się ciekawie i interesująco i wierzymy, że takie też będzie i Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" z ostatniego spotkania wyjazdowego powróci zwycięsko!

Spotkanie zostanie rozegrane w Katowicach-Kostuchnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Boya-żeleńskiego 98 w niedzielę o godz. 11:00.

Dominik Żymła