Październikowe podsumowanieZa Nami miesiąc październik. Z tej okazji serwis www.KOCINA.com.pl postanowił krótko podsumować miniony miesiąc.
Dla Górnika 09 Mysłowice październik był bardzo udany. W czterech spotkaniach ligowych aż trzy krotnie wygrywaliśmy, niestety także raz musieliśmy uznać wyższość rywala.

Jastrząb Bielszowice - Górnik 09 Mysłowice 2-3
Górnik 09 Mysłowice - Warta Zawiercie 1-2
Pionier Ujejsce - Górnik 09 Mysłowice 0-2
Górnik 09 Mysłowice - Pogoń Imielin 3-1

Łącznie w tych czterech spotkaniach zdobyliśmy dziewięć bramek a straciliśmy pięć.

Dodajmy, że przecież poza Bielszowicami wszyscy przed meczem z Kociną byli wówczas wyżej w tabeli, liczyliśmy na pewno na 3 pkt. z Bielszowicami i może z Pionierem a ku uciesze kibiców doszły także trzy punkty za mecz z Pogonią Imielin.

Warto odnotować, że w październikowej tabeli (biorąc pod uwagę jedynie spotkania z tego okresu) Górnik 09 Mysłowice zajął czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając min. Unię Kosztowy, Wawel Wirek, Pogoń Imielin czy AKS Niwka Sosnowiec a uznając jedynie wyższość Warty Zawiercie, Siewierskiej Przemszy oraz Unii Ząbkowice.

Drużyna Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki” uznana została jako dość skomplikowana ligowa zagadka. Przecież wpierw przegraliśmy pierwszych pięć spotkań, nie wyglądało to najlepiej…

Na szczęście zgodnie z tym, co pisaliśmy po inauguracji sezonu, że jeśli drużyna się zgra, troszkę ogra, zawodnicy nabiorą pewności i więcej wiary to na pewno będziemy solidną i mocną drużyną a to już się realizuje. Mogliśmy się o tym przekonać właśnie w październiku a najdotkliwiej to odczuła Pogoń Imielin, która była trzecia w tabeli a Kocina dwunasta, dla Pogoni miała to być pewna i łatwa wygrana, a to Piłkarze z Grodu Mysława wygrali 3-1.

Ostatnio remis z liderem - Przemszą Siewierz po bardzo dobry meczu.

Spoglądając na kalendarz możemy być spokojni, lada chwila koniec rundy jesiennej, następnie cztery miesiące przygotowań do rundy rewanżowej, a wtedy i będzie czas na zgrupowanie, ciężki i pracowity trening, ale na spokojnie, dojdą oby wartościowe sparingi no i wzmocnienia a więc wiosna zapowiada się obiecująco…
Dominik DoMeL Żymła