Górnik 09 pozytywnie zaskoczył dobrą organizacją gry

Górnik 09 Mysłowice - MLKS Woźniki
2 - 1
( 1-1 )

W pierwszym sparingu w letnim okresie przygotowawczym Górnik 09 Mysłowice zasłużenie pokonał 2-1 po dobrej grze faworytwa do awansu do IV ligi MLKS Woźniki.

Spotkanie pierwotnie miało się odbyć na płycie głównej, ale na prośbę zawodników rozegrane zostało na boicznym boisku Lechii 06 ze względu na występujący tam miejscowo cień.
Od początku spotkania stroną przeważającą była Kocina czego udokumentowaniem jest piękna bramka Pawła Małolepszego z 9 minuty. Mecz był ciekawy, grę prowadził Górnik 09 Mysłowice ale dobrze grał zespół z Woźnik który także groźnie atakował a wyrównanie zdobył w 38 minucie po bramce z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" która praktycznie na nic nie pozwalała przeciwnikowi, niestety ,,powróciły demony przeszłości" i co chwila podopieczni trenera Huberta WIlka marnowali dogodne okazje bramkowe.
Zwycięskiego gola dla Kociny zdobył w 59 minucie meczu Marcin Golasz po pięknym strzale z rzutu wolnego.

Jeśli chodzi o grę to widać znaczną poprawę, solidnie zagrała obrona gdzie mogliśmy oglądać dwóch testowanych zawodników, fajnie wyglądała wymienność pozycji i konstruowanie akcji, był pomysł na grę a brakowało skuteczności.

Jednak spokojnie, do pierwszego meczu ligowego jeszcze miesiąc to był dopiero pierwsz sparing a trener nie mógł skorzystać z optymalnego składu gdyż z przyczyn zawodwych zabrakło Mateusza Bryka i Adriana Bogdańskiego a na urlopie przebywa Piotr Rotko i Damian Łach, do treningów po kontuzji wrócił także Karol Ejdys jednak w meczu jeszcze nie wystąpił. Nie zagrał także Jacek Ryczan który pókico nie wznowił treningów. W meczu zabrakło także juniorów, jeden leczy kontuzję kolana a drugi dołączy do zespołu w serpniu, dwóch kolejnych trenuje w zespołach młodzieżowych w Tychach i Rozwoju Katowice.
Łącznie zagrało trzech testowanych zawodników a z kilkoma prowadzimy rozmowy.

Pierwszy sparing napawa optymizmem a kolejny mecz kontrolny już w piątek a rywalem Górnika 09 Mysłowice będzie Stal Chełm Śląski.