Pierwszy sparing za namiKocina 19 lipca rozegrała pierwszy mecz kontrolny, a rywalem Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" była Zagórzanka Zagórze występująca w małopolskiej lidze okręgowej.

Po pierwszym tygodniu treningów Górnik 09 Mysłowice rozegrał mecz kontrolny, rywalem była występująca na takim samym poziomie rozgrywkowym jak Kocina Zagórzanka Zagórze.

W Kocinie z przyczyn wakacyjnych i zdrowotnych brakowało:
Jana Sitko, Kamila Dylewskiego, Łukasza Kasprzyka, Bartosza Siłkina, Wojciecha Kowalskiego, Mateusza Dudka i Tomasza Grzybka. A także Rafała Wiklaka który, trenuje z Unią Kosztowy - jednak sam ,,Wiki" zdecyduje czy w przyszłym sezonie będzie grał w Kocinie czy w Kosztowach.

Od tygodnia z drużyną trenują także trzej nowi zawodnicy, bramkarz, stoper oraz skrzydłowy a w sobotę zagrali mecz kontrolny. Który z nich zostanie, trener zdecyduje po środowym sparingu z GKS-em Tychy.
Do drużyny od przyszłego tygodnia powinni także dołączyć kolejni zawodnicy, którzy powinni być wzmocnieniem.
Jest także szansa, że na Kocinę powróci bardzo dobry napastnik, który w IV lidze strzelał dla nas bramki.

Co do samego meczu, przeważała Kocina, grała lepiej i ambitniej, z zaangażowaniem, stwarzając więcej okazji do zdobycia gola i zasłużenie wygrała.

Do pierwszego ligowego spotkania zostało jeszcze trochę czasu a trener Gawenda wraz z zespołem zabiera się do intensynwej i ciężkiej pracy.

Dominik DoMeL Żymła