Pierwszy trening za Kociną!
Przed zawodnikami Górnika 09 czas intensywnej pracy...


Zawodnicy Górnika 09 Mysłowice pod okiem nowego trenera - Jerzego Wijasa powrócili do treningów a także rozpoczeli intensywne przygotowania do nowego ligowego sezonu.

Pierw odbyło się spotkanie organizacyjne zespołu, nowego trenera oraz zarządu klubu. Następnie zawodnicy wyszli na pierwszy i jak się okazało bardzo cięzki trening.

~ ,,nie ma na co czekać, sezon startuje za niespełna miesiąc, zostało mało czasu a już nie długo pierwsze sparingi"

8 sierpnia startuje sezon (pierwszy mecz ligowy) a już w czwartek o godzinie 17.30 Kocina rozegra pierwszy mecz kontrolny, na boisku Lechii 06 Mysłowice zmierzymy się z aspirującym do awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy - i z sporymi ku temu szansami Orłem Dąbie, a a w sobotę także na boisku Lechii 06, podejmować będziemy faworyta do awansu do IV ligi - Bolesława Bukowno a więc przed zespołem dwaj wymaający rywale.

Na treningu było widać wśród zawodników spore zaangażowanie. Jerzy Wijas prowadził trening w znacznie inny sposób niż poprzedni szkoleniowiec - Stanisław Gawenda.

Na treningu brakowało kilku zawodników, min. Damian Humski postanowił zakończyć karierę, a nie trenował także Marcin Jaszczuk oraz Bojan Bruź z powodu kontuzji.
Kilku zawodników na dniach dołączy do zespołu gdyż jeszcze są na urlopach.

Ponad to do zespołu dołączyli juniorzy oraz było kilku testowanych zawodników, a w najbliższych dniach mają się pojawić kolejni nowi.

Kolejny trening we wtorek o godz. 17.30 na stadionie Górnika 09 - zapraszamy zawodników, którzy chcieli by występować w barwach Kociny w nadchodzącym sezonie.

Dominik DoMeL Żymła