Piszą historię na naszych oczach!
PANOWIE JESTEŚCIE WIELCY! DZIĘKUJEMY!


Piłkarze Górnika 09 Mysłowice piszą historię na naszych oczach! Dzięki ich postawie na boisku i niebywałemu osiągnięciu pod względem ilości meczy ligowych bez porażki, Kocina min. znalazła się w rankingu UEFA TOP 10!!!

Podopieczni trenera Hubera Wilka pokazali, że nie trzeba być zespołem z światowej czołówki i nie trzeba zarbiać grubych tysięcy czy milionów euro aby zapisać się na kartach Polskiej i Europejskiej historii piłki nożnej!

Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" jest niepokonana od 35 ligowych spotkań! (w tym czasie 29 zwycięstw oraz 6 remisów, goli zdobytych 161 oraz straconych 33). Łącznie Kocina jest niepokonana na ligowych boiskach od 490 dni!
Tym samym Górnik 09 Mysłowice ustanowił NOWY REKORD POLSKI pod względem długości dni bez porażki na ligowych boiskach! Poprzedni rekord należał do Widzewa Łódź a wynosił 402 dni i został ustanowiony w latach 1995-1996.

Pod względem ilości meczy bez porażki w lidze prowadzi Łódzki Widzew, który w lidze był niepokonany przez 37 spotkań. Warto jednak zaznaczyć, iż wtedy Polska I liga (nie było jeszcze ekstraklasy) liczyła 18 zespołów a w minionym sezonie w lidze Górnika 09 brało udział jedynie 14 drużyn.

Górnik 09 Mysłowice jeszcze nie przegrał i są szanse aby wyrównać, ba! Nawet żeby poprawić rekord Widzewa za co mocno ściskamy kciuki!

Kocina w najlepszej 10 UEFA!!!Piłkarze Górnika 09 Mysłowice odnieśli nie tylko ogromny sukces na krajowym podwórku, ale także europejskim!
Kocina znajduje się w najlepszej 10-tce UEFA zespołów, które najdłużej były niepokonane w lidze, a Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" wyprzeda min. słynny Real Madryt!


Czyż nie wygląda to pięknie?!


Zgodnie z przepisami Europejska Federacja Piłki Nożnej uwzględnia każdy klub, który zrzeszony jest w rodzimej federacji piłkarskiej, która z kolei zrzeszona jest w UEFA a więc także Kocina jest uwzględniana w rankingach UEFA mimo, iż na co dzień nie występuje na szczeblu centralnym.

Pojawią się pewnie głosy, ale w jakiej lidze gra Górnik 09 i jak jest poziom? Nie ważne, bo w rankingu jesteśmy zgodnie z przepisami a skoro to takie łatwe to dlaczego takie rekordy nie padają częściej? Nawet w naszym kraju, od lat nikt nie zbliżył się do Widzewa...
Tym bardziej sukces Kociny robi wrażenie! Piłkarze Górnika 09 Mysłowice dokonali czegoś WIELKIEGO i z całą pewnością jest to powód do dumy!

A najpiękniejsze w tym wszystkom jest to, że na tym nie koniec...!


Dominik Żymła