Po 3 pkt do Rudy Śląskiej!
Cel na środowy mecz? TYLKO 3 punkty!


W środę zawodnicy Kociny rozegrają zaległy mecz 16 kolejki, który pierwotnie miał zainaugurować rundę wiosenną. Górnik 09 Mysłowice zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Rudzkim Wawelem Wirek.

Wawel Wirek to ,,jedna wielka niewiadoma", raz potrafią wygrać z zespołem ze ścisłej czołówki by za chwilę przegrać z outsiderem rozgrywek.
Ten sezon dla zasłużonego klubu z Rudy Śląskiej jest ciężki, zaledwie 14 zdobytych punktów i dopiero 13 miejsce w ligowej tabeli, 4 zwycięstwa, dwa remisy i aż 12 porażek, bilans bramkowy to 24 gole zdobyte i 44 stracone.

Początek rundy wiosennej także jest mało udany, w pierwszym meczu gracze Wawelu zremisowali z Piastem Nowy Bieruń 2:2, następnie przegrali ze Spartą Katowice 7:2 a w minionej sobotniej kolejce przegrali z Sokołem Wola 3:1. Mimo porażek, Rudzianie walczą i stwarzają sobie dobre okazje.
Atutem Wawelu będzie na pewno własne boisko oraz wsparcie kibiców, dodatkowo zespół z Wirku potrzebuje punktów jak tlenu więc postara się na wszelkie sposoby zdobyć chociaż punkt.

Podopieczni trenera Huberta Wilka w ostatnim meczu zagrali bardzo dobrze, zawiodła jedynie skuteczność nad którą zespół mocno pracuje na treningach i głęboko w to wierzymy, że Kocina strzelecko się odblokuje i tym razem nie będzie festiwalu niewykorzystynach okazji bramkowych a gra będzie równie skuteczna jak i dobra. :)

Na inaugurację obecnego sezonu W sierpniu zremisowaliśmy w Mysłowicach 1:1 A po meczu w którym przeważaliśmy i po prostu byliśmy lepsi było czuć ogromny niedosyt.

Po raz ostatni na stadionie Wawelu Wirek graliśmy 11 listopada 2015 roku, po pamiętnym finale Górnik 09 Mysłowice zdobył Puchar Polski a mecz był bardzo zacięty i emocjonujący i mamy nadzieję, że także teraz po bardzo dobrym widowisku Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" będzie cieszyła się z wygranej!


Wawel Wirek-Górnik 09 Mysłowice
11.04.18r.(środa) godz.17:30
Ruda Śląska, ul. Katowicka 1

Z A P R A S Z A M Y ! ! !
Dominik Żymła