Po awans do półfinału!
Czy rozpędzony zespół Górnika 09 ogra kolejnego rywala?


Piłkarze Górnika 09 Mysłowice udadzą się we wtorkowe popołudnie do Rudy Śląskiej gdzie w meczu ćwierćfinału Pucharu Polski powalczą o awans do półfinału z Pogonią II Nowy Bytom.

Teoretycznie Kocina ma łatwe zadanie, bowiem dosyć przeciętnie radzą sobie rezerwy Pogoni Nowy Bytom w B-klasie, to jednak może zamydlić oczy bowiem w Pucharze Polski gra pierwszy zespół Pogoni.

Pogoń Nowy Bytom w obecnym sezonie występuje w Lidze Okręgowej (I grupa Katowicka), po 7 kolejkach Rudzianie mają na swoim koncie 15 pkt i są na na 4 miejscu w ligowej tabeli, wygrali pięć spotkań w tym jako jedyni ograli lidera (zwycięstwo z Unią Kosztowy), bilans bramkowy to 15 goli zdobytych i 11 straconych.
Natomiast rezerwy Pogoni w B-klasie są na 6 miejscu (na 8 zespołów) zdobyli 6 pkt, wygrali dwa mecze a przegrali trzy, bilans bramkowy to 20-14.

W Pucharze Polski Pogoń II Nowy Bytom w pierwszej rundzie pokonała Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie 2:1 a w 1/8 wygralini niespodziewanie 1:0 z Grunwaldem Ruda Śląska.

Górnik 09 Mysłowice do ćwierćfinału awansował jako jedyny zespół który nie stracił gola, pewnie wygrywając po 2:0 z Naprzodem Lipiny oraz Spartą Katowice.

Mecz zapowiada się ciekawie z jednej strony rewelacja zmagań ligi okręgowej z drugiej lider A-klasy który jest poza zasięgiem rywali.

Wiemy, że oba zespoły nie wystąpią w swoich najmocniejszych składach.
Kto wygra? Kocina czy Pogoń II? Czy będzie dogrywka i rzuty karne? Kto awansuje do półfinału?
Odpowiedź na te i inne spotkania poznamy już jutro!

Kocino tylko zwycięstwo! My, kibice chcemy obrony Pucharu Polski!


ćwierćfinał
Puchar Polski
Pogoń II Nowy Bytom-Górnik 09 Mysłowice
27.09.16r. godz.16:00
Obiekt Pogoni Nowy Bytom
Ruda Śląska 41-709, ul. Czarnoleśna 12Dominik DoMeL Żymła