Podsumowanie Klasyku...

W minion± sobotę Górnik 09 Mysłowice skompromitował się w ¦l±sk-Zagłębiowskim Klasyku przegrywaj±c z Sosnowieck± Niwk±, aż 4-0… My, postanowili¶my same szlagierowe starcie oraz cał± otoczkę krótko podsumować…

Tego roczny klasyk praktycznie pod każdym względem zakończył się klap±…

Zawiedli kibice, w sumie trudno się dziwić, że wielu normalnych kibiców słysz±c ilu ma być ,,ultrasów” z jakiej drużyny po prostu bało się przyj¶ć na stadion, co do ultrasów zapowiedzi były, jednakże z informacji jakie udało Nam się ustalić wynika, iż w kilku miejscach doszło do starć fanatyków obu drużyn, wielu także policja nie dopu¶ciła w drodze na stadion, czepiaj±c się o wszystko… W wyniku czego, kibice odpu¶cili sobie mecz. Ostatecznie na trybunach ¦l±sko-Zagłębiowskiego klasyku zasiadło niewiele ponad 200 osób.

Na naszej stronie zamie¶cili¶my dwie ankiety:

Na pierwsza z nich ,,Kto wygra ¦l±sko-Zagłębiowski Klasyk?”
Ł±cznie odpowiedziało aż 3770 osób!

Za zwycięstwem Górnika 09 głosowało równe 3500 internautów
Za zwycięstwem Niwki opowiedziało się 170 osób
Natomiast 100 osób uznało, że padnie remis.

Na Nasz± drug± ankietę ,,Czy wybierasz się na ¦l±sko-Zagłębiowski Klasyk?” Mieli¶my odpowiedzi: 1075.

Oczywi¶cie, że tak! 750 głosów
Tak! 300 głosów
Jeszcze się zastanawiam 0 głosów
Nie 20 głosów
Mam to gdzie¶… 5 głosów

Co do wydarzeń boiskowych… Tym razem był to mecz bez żadnej historii…

Podopieczni trenera Stanisława Gawendy w pierwszej połowie bronili się a zagrożenie stwarzali pod bramk± Niwczan, co jaki¶ czas, głównie po stałych fragmentów gry. Piłkarze AKS-u pokonali Kocinę swoim zgraniem i ograniem na ligowych boiskach, w ich poczynaniach młodzi piłkarze z Grodu Mysława kompletnie się gubili, raż±c głupimi i częstymi błędami. Już po pierwszej połowie było po meczu… Bowiem klasycznym hat-trickiem popisał się Michał Krysiak i to drużyna Zielonej Koniczynki zasłużenie prowadziła po pierwszej połowie 3-0.

W przerwie szkoleniowiec Kociny dokonał kilku zmian, zmobilizował swój zespół bo widać było, że Mysłowicka ,,zero-dziewi±tka” ruszyła do przodu, nie było tak częstych i głupich błędów, gra była lepsza, bardziej poukładana, mogli¶my zobaczyć w poczynaniach piłkarzy z Mysłowic wiele dobrych i groĽnych akcji, niestety żadnej nie wykorzystali¶my i nadziali¶my się na groĽn± kontrę zakończon± zdobyciem czwartej bramki przez Niwkę.

I gdyby nie w bramce Janek Sitko przegraliby¶my i to dużo wyżej…

Przed trenerem Gawend± jeszcze dużo dużo pracy…

Sitko - Żemlok (Dudek 85'), Ryczan, Dylewski (Kasprzyk 46'), Augustyn, ¦liwiński, Kowalski (Bywalec 80'), Bogdański (Kurtok 46'), Humski, Grzybek [Kapitan], Bryk