Podsumowanie przygotowań
Czy Górnik 09 Mysłowice będzie w czołówce ligi?!


Wielkimi krokami zbliżają się rozgrywki ligowe. Jak do nowego sezonu przygotował się Górnik 09 Mysłowice?

Jak przygotowała się do nowego sezonu Kocina? Można powiedzieć, że dobrze, jednak wszystko zweryfikuje liga.

Drużyna Stanisława Gawendy zrobiła w porównaniu do zeszłego sezonu ogromny postęp, zespół ma charakter, walczy do końca, gra ambitnie, a chwilami gra tak, że aż ręce same składają się do oklasków.
Ekipa jest zgrana, atmosfera w drużynie bardzo dobra a z zeszłorocznej kadry ubył w zasadzie tylko Rafał Wiklak i Mateusz Dudek ale, ten drugi był tylko rezerwowym w dodatku dość rzadko grający...
Jeśli chodzi o wzmocnienia to mamy kilka a można o nich poczytać tutaj
.

Górnik 09 Mysłowice ma szeroką bo, 23 osobowa, co ważne każdy zawodnik musi ostro pracować na treningach, aby wywalczyć sobie miejsce w kadrze meczowej i wyjściowej jedenastce co zdecydowanie podnosi formę zespołu i dodaje jakości w grze. Dodatkowo zarząd podjął dość nietypowe kroki mobilizacyjne jednak z powodu ,,co jest w szatni to w szatni zostaje" nie możemy napisać.

Górnik 09 Mysłowice rozegrał 5 gier kontrolnych, odnieśnimy 2 zwycięstwa i trzy porażki, jednak wiadomo, że liczy się gra a nie wynik.

Górnik 09 Mysłowice - Zagórzanka Zagórze (Liga okręgowa)
3 - 2 (1-1)

Bramki:
Bogdański, Błaszczyk, Bryłka

W pierwszym meczu kontrolnym trener Gawenda sprawdzał zawodników na różnych pozycjach przy okazji testując różne warianty taktyczne, dodatkowo test mecz przeszli zawodnicy, którzy wcześniej trenowali z zespołem i chcieli grać przy Gwarków 13. Mecz trzeba przyznać wyglądał dobrze i obiecująco.


Górnik 09 Mysłowice - GKS Tychy
0 - 2 (0-0)

Mecz, w którym trener Gawenda sprawdzał kolejnych zawodników i kolejne warianty - w pierwszej połowie, w drugiej części spotkania natomiast ustawienie było bardziej pod ligę i tylko niektórzy zawodnicy byli testowani na innych niż własna-nominalna pozycja. Gra mogła się podobać i dawała nadzieje na nadchodzący sezon.


Górnik 09 Mysłowice - Bolesław Bukowno (Liga okręgowa)
2 - 0 (0-0)

Bramki: Bogdański x2

W tym meczu trener starał się chyba wszystko już pod ligę przygotować i sprawdzić ostatnich kandydatów do gry w Górniku 09, gra się kleiła i była ciekawa, Kocina grała ambitnie i walecznie do samego końca. Kibice na trybunach byli z gry swoich ulubieńców zadowoleni. Kolejny dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem.


Ruch Radzionków - Górnik 09 Mysłowice (IV liga)
3 - 0 (2-0)

Wynik nie odzwierciedla tego co działo sie na boisku, Kocina dzielnie atakowała, przez ostatnie 15 minut Ruch nie potrafił wyjść z własnej połowy, miejscowi kibice nie mogli wyjść z podziwu na dobrą grę Górnika 09. Wynik w zasadzie ustalił sędzia, który pomógł Radzionkowianom wygrać mecz jubileuszu 95 lecia.Podsumowywując sparingi mamy się z czego cieszyć, bardzo duża aktywność w ataku - jednak wciąż brak skuteczności i rasowego napastnika, miał do klubu dołączyć Bojan Bruź niestety zawirowania nie sportowe spowodują, że chyba nie wystąpi z herbem Kociny na piersi.
Gra jest poukładana, mamy dużą mądrość w środku boiska i szybkie skrzydła, gra wygląda ciekawie a co ważne zawodnicy grają i walczą od początku do końca bo jak twierdzą mecz trzeba sobie wybiegać.

Patrząc na liczną kadrę, na to jak zawodnicy pracują na treningach, jaki jest progres formy, patrząc na grę w sparingach przed nadchodzącym sezonem możemy być naprawdę spokojni bo powinno być dobrze, wiadomo pierwsze dwa-trzy mecze ligowe mogą nie odzwierciedlać tego co zespół pokaże przez resztę sezonu.
A jak Kocina odblokuje się strzelecko to będzie fantastycznie... kiedy to nastąpi? Nie wiadomo, ale, oby jak najszybciej!
Dominik DoMeL Żymła