Podsumowanie przygotowań
Czy Górnik 09 ponownie będzie czołowym zespołem ligi?


Lada chwila a Kocina zainauguruje rozgrywki ligowe. Postanowiliśmy podsumować krótki aczkolwiek intensywny okres przygotowawczy, sparingi oraz przedstawiamy kadrę zespołu na nadchodzący sezon.

Letni okres przygotowawczy ma to do siebie, że jest bardzo krótki i trzeba go dobrze wykorzystać, aby odpowiedni przygotować zespół do rozgrywek.
Jak wiadomo Górnik 09 Mysłowice jest drużyną (podobnie jak rywale) amatorską i część zawodników wyjeżdżała na urlop podczas przygotowań co z resztą o tej porze roku jest normalne.
Co ważne podczas przygotowań zespół nie miał problemów zdrowotnych.

Podopieczni trenera Huberta Wilka do zajęć podchodzili profesjonalnie z pełnym zaangażowaniem, na treningach zostawiali serce i wiele zdrowia co przynosi wymierny skutek w postaci dobrej formy. Pierw długie i ciężkie treningi następnie dwa odwołane sparingi pierw z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie a następnie z MLKS Woźniki (oba zespoły liga okręgowa) jednak Kocina wciąż mocno pracowała na treningach.
Następnie rozegrano ważne sparingi, które dały naprawdę wiele. Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" pierw wygrała 5:0 z UKS Szopienice, następnie w Śląsko-Zagłębiowskim Klasyku zdemolowała 6:2 AKS Niwka Sosnowiec a następnie rozbiła 5:2 IV ligowy KS Olkusz.

Co pokazały te sparingi? To, że Górnik 09 wciąż jest w formie, która ciągle rośnie! Bo gra jest bardzo dobra do tego wysokie wygrane, które w połączeniu z świetną grą dają spokój, budują mocny zespół, podniosły morale i dają zwłaszcza kibicom nadzieje na kolejny udany sezon!

Krótko mówiąc przygotowania oceniamy na duży plus i ze spokojem spoglądamy w przyszłość.
Aczkolwiek tak naprawdę liga wszystko zweryfikuje.

Jeśli chodzi o transfery to co ważne nikt z drużyny nie odszedł a po kontuzjach wrócili Tomasz Nowak oraz Marcin Jaszczuk co jest ogromnym wzmocnieniem.


Kadra zespołu na nowy sezon:

BRAMKARZE:
1. Łukasz Bogacki
2. Krzysztof Żymełka

OBROŃCY:
3. Mateusz Mazurek
4. Tomasz Nowak
5. Sebastian Ptaszek
6. Łukasz Huzior
7. Daniel Hermyt
8. Bartosz Hein
9. Kamil Dylewski

POMOCNICY:
10. Marcin Golasz
11. Paweł Małolepszy
12. Marek Kurtok
13. Kamil Bacia
14. Kamil Utzmann
15. Mateusz Bryk

NAPASTNICY:
16. Wojciech Kowalski
17. Krzysztof Gondzik
18. Marcin Jaszczuk
19. Adrian Bogdański
20. Robert Kamiński
Dominik Żymła