Podsumowanie przygotowań
Zawodnicy Górnika 09 Mysłowice ciężko pracowali zimą


Zakończyły się przygotowania zespołu Górnika 09 Mysłowice do rundy rewanżowej Ligi Okręgowej I grupy Katowickiej.
Jak wyglądały przygotowania Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki"? Czy Kocina jest gotowa do rozgrywek ligowych?


Górnik 09 Mysłowice rozpoczął przygotowania w zasadzie od razu po zakończeniu rundy jesiennej, zawodnicy regularnie się spotykali, trenowali na boisku oraz hali a także rozegrali jeden sparing, gdzie w Tychach przegrali z występującymi na co dzień w IV lidze rezerwami GKS-u, wzmocnionymi w znaczący sposób zawodnikami z pierwszego zespołu, po ciężkim spotkaniu Kocina przegrała 3:0.
A treningi trwały praktycznie do samych świąt Bożego Narodzenia.

W nowym roku z treningami ruszyliśmy od 11 stycznia, a w pierwszej kolejności założeniem trenera było przygotowanie zespołu pod kątem wytrzymałościowym czego widać efekty bo i zawodnicy są lepiej przygotowani kondycyjnie jak i siłowo.
Treningi odbywały się na hali, boisku ze sztuczną nawierzchnią plus dodatkowe zajęcia na basenie.

Z grami kontrolnymi ruszyliśmy od 6 lutego grając co sobotę, warto zaznaczyć, że przez dwa pierwsze sparingi zespół ciągle pracował nad wytrzymałością co było widać na boisku jednak było widocznych też kilka pozytywnych aspektów.

Kolejna część przygotowań to treningi na boisku z naturalną nawierzchnią oraz kolejne gry kontrolne.
Przez zespół przewinęło się kilku testowanych zawodników.
Niestety trener Jerzy Wijas nie mógł w pełni wykonać założonego planu gdyż Kocinę zaczęły nękać kontuzje i choroby, wiosną na boisku na pewno nie zobaczymy Karola Strzewiczka oraz Michała Kowalskiego, którzy są już po operacji kolan, nie będziemy mogli także skorzystać z usług bardzo ciekawie zapowiadającego się napastnika którego także wykluczyła kontuzja kolana.
Ponad to z prolemami zdrowotnymi (kontuzje) zmagali się Kamil Bacia, Jacek Ryczan, Mateusz Bryk, Grzegorz Wojciechowski, dwóch juniorów a ostatnio także Michał Marko i Marcin Jaszczuk, dodajmy iż wszyscy Ci zawodnicy ,,dochodzą do siebie" przy pomocy fizjoterapeuty.
Jak to bywa zimą, piłkarzy Górnika 09 nie ominęły tez choroby.

W sparingach można było zauważyć zdecydowaną poprawę w grze, zwłaszcza w poczynaniach ofensywnych gdzie zawodnicy Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" byli bardzo aktywni, strzelali sporo bramek jak i nie bali się podejmować decyzji strzeleckich, niestety nadal naszą bolączką jest brak odpowiedniego wykonczenia.
Jeśli chodzi o samą grę to widać, że jest pomysł, zawodnicy przedewszystkim chcą, zostawiają wiele zdrowia na boisku, są zaangażowani, walczą od początku do końca, grają z sercem, dobrze pracują i aktywnie pracują na treningach czego efektem jest co raz wyższa forma.
Lepiej wyglądało wyprowadzanie kontrataków, konstruowanie akcji czy prowadzenie gry, widoczna jest zdecydowana poprawa co napawa optymizmem przed wiosennymi starciami.
Niestety duże problemy mamy wciąż z obroną bo tracimy za dużo bramek w większości po głupich błędach jednak i tutaj widać poprawę.

Jak wiadomo w sparingach nie chodzi o wynik a przedewszystkim o grę a zespół z meczu na mecz grał co raz lepiej i widać, że forma systematycznie rosła do góry bo trudno, że w sparingach była już wysoka a na ligę przeciętna...
Trzeba także zaznaczyć, że w grach kontrolnych trener Jerzy Wijas sprawdzał różne warianty i różnych zawodników, dlatego np. jedna połowa wyglądała gorzej od drugiej.

Czy zespół jest gotowy do rozgrywek? Może gdyby nie nękały Nas kontuzje i choroby a trener mógłby wykonać w pełni założony plan przygotowań to byłoby lepiej, a przydałyby się Nam przynajmniej jeszcze dwa sparingi.
Dobrze jakby też liga zaczeła się tydzień później, żeby wszyscy zawodnicy mogli na spokojnie się wyleczyć i dobrzy przygotować do meczu. Niemniej jednak Ci zawodnicy którzy będą grać na pewno będą walczyć i zrobią wszystko żeby wygrywać i zdobywać punkty.

W niedzielę pierwsze ligowe starcie, które jest jedną wielką nie wiadomą gdyż będziemy grali z rezerwami Katowickiego I-szo ligowego Rozwoju a rezerwy będą wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu.

A gra Kociny i forma z meczu na mecz powinna wyglądać co raz lepiej.

W sparingach straciliśmy 25 bramek a zdobyliśmy 19.

Wyniki sparingów:

1. GKS II Tychy - Górnik 09 Mysłowice 3:0 (2:0) [IV liga]-rozegrany jesienią
2. BKS Sparta Katowice - Górnik 09 Mysłowice 4:1 (1:0) [Liga okręgowa]
3. LKS Nadwiślanin Gromiec - Górnik 09 Mysłowice 7:0 (3:0) [Liga okręgowa]
4. UKS MK Górnik Katowice - Górnik 09 Mysłowice 2:7 (2:5) [Liga okręgowa]
5. MKS Stal Zabrze - Górnik 09 Mysłowice 2:0 (0:0) [A-klasa]
6. MKS Sławków - Górnik 09 Mysłowice 3:6 (1:1) [A-klasa]
7. UKS Szopienice - Górnik 09 Mysłowice 4:5 (2:3) [A-klasa]


Strzelcy bramek dla Górnika 09:

Adrian Bogdański - 5
Mateusz Bryk - 3
Marcin Jaszczuk - 2
Paweł Małolepszy - 2
Kamil Bacia - 2
Michał Kowalski - 1
Kamil Dylewski - 1
Marek Kurtok - 1
Marcin Golasz - 1
testowany zawodnik - 1


Dominik DoMeL Żymła