Podsumowanie przygotowańPostanowiliśmy krótko podsumować przygotowania zespołu Górnika 09 Mysłowice do rundy reważnowej. Przedstawiamy także ruchy kadrowe które zaszły w zespole.

Przypomnijmy, iż do ligi okręgowej awansują dwa pierwsze zespoły, Kocina jest liderem, Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" wygrała WSZYSTKIE spotkania strzelając w 13 spotkaniach imponującą ilość 70 goli! Tracąc przy tym 13.
Nad drugim UKS-em Szopienice przewaga wynosi 7 punktów a nad trzecim Kolejarzem 24 Katowice, aż 14 punktów co daje ogromny komfort pracy.
Mimo to podopieczni trenera Huberta Wilka nie odpuścili i przez kilka ostatnich długich tygodni intensywnie przygotowywali się do rozgrywek a patrząc na poczynania boiskowe zawodników widać było jak ich indywidualna forma a zarówno forma całego zespołu rośnie.

W sparingach jeśli chodzi o wynik może nie było tego widać, ale gra a właśnie o nią głównie chodzi w grach kontrolnych była na dobrym i wysokim poziomie, zawodnicy walczyli, byli zaagngażowani w grę, na boisku zostawiali dużo serca i zdrowia zarówno w sparingach jak i na treningach a i przygotowanie fizyczne jest bardzo dobre.
W sparingach także szkolenicowiec sprawdzał różnych zawodników i rozwiązania, a gdyby Kocina grała cały mecz najmocniejszym składem wyniki też byłby inne, ale jaki sens by to miało? Warto więcej posprawdzać i przegrać choćby wszystkie sparingi, grać dobrze i w lidze wygrywać niż wygrać wszystkie sparingi a w lidze różnie sobie radzić.

Trzeba także podkreślić, że nasi sparing partnerzy w większosci byli zespołami mocniejszymi a wszystko po to by z tych gier kontrolnych wynieść jak najwięcej.

Jednak po zimowych przygotowaniach z czystym sercem możemy powiedzieć: jesteśmy gotowi na ligę! A przecież dzięki wycofaniu sie KP Katowice mamy dodtakowy tydzień przygotowań i darmowe trzy punkty.

Niestety trener Hubert Wilk nie mógł cały czas korzystać ze wszystkich zawodników, tu się przytafiła choroba a tutaj jakiś uraz ale w tej porze roku to normalne i każdy zespół boryka się z podobnymi problemami.
Do treningów po kontuzji powraca Tomasz Nowak, niestety z poważnymi urazami zmagają się Marcin Jaszczuk oraz Karol Ejdys, których występ w rundzie wiosennej stoi pod znakiem zapytania aczkolwiek są czynione wszelakie starania by niebawem powrócili pierw do treningów a następnie do gry.

Jeśli chodzi o ruchy kadrowe w zespole Górnika 09 Mysłowice to wiosną nie zobaczymy zawodników którzy jesienią z różnych przyczyn praktycznie nie grali a jest to Damian Łach, Piotr Rotko oraz Łukasz Kasprzyk.

Mamy także dwóch nowych zawodników:
Pierwszy z nich to napastnik Robert Kamiński, który w ostatnim czasie występował i zdobywał gole dla Sparty Katowice (liga okręgowa).
Kolejny to młody Bartek Hein, który przychodzi do Nas z Rozwoju Katowice. Ambitny i szybki zawodnik, który na skrzydłach pokazał się z bardzo dobrej strony.

Wszyscy zawodnicy sumiennie i dobrze przepracowali zimowy okres przygotowawczy, jest dobra forma i awans powinien być niezagrożony.

Wyniki zimowych sparingów:
Górnik 09-Siemianowiczanka 3:4 (liga okręgowa)
Górnik 09-Victoria Jaworzno 2:4 (A-klasa)
Górnik 09-Pogoń Nowy Bytom 2:2 (liga okręgowa)
Górnik 09-AKS Niwka 0:2 (A-klasa, spotkanie zakończone przed czasem)
Górnik 09-Gwarek Ornontowice 3:2 (IV liga)
Górnik 09-Stal Chełm Śląski 7:0 (A-klasa)
Górnik 09-G09(juniorzy) 9:0
Górnik 09-Pogoń Imielin 2:3 (liga okręgowa)

Gole zdobyte: 28
Gole stracone: 17


Krótko podsumowywując za Kociną dobrze przepracowany zimowy okres przygotowawczy i przed rundą wiosenną możemy być spokojni.

Dominik Żymła