Podsumowanie rundy
Za Kociną udana runda aczkolwiek czuć spory niedosyt


Emocje związane z sezonem już opadły a więc możemy teraz na spokojnie przeanalizować oraz podsumować rundę jesienną w wykonaniu zespołu Górnika 09 Mysłowice.

Zespół Górnika 09 Mysłowice w rundzie jesiennej rozegrał 15 ligowych spotkań, 7 z nich wygrał, 5 zremisował oraz 3 przegrał zdobywając przy tym 29 a tracąc 16 goli. Łączna ilość zdobytych punktów przez Kocinę to 26 co daje Nam po rundzie jesiennej 7 miejsce w ligowej tabeli ze stratą 11 punktów do lidera oraz z przewagą 13 punktów nad miejscem zagrożonym spadkiem oraz z 22 punktami przewagi nad strefą spadkową.

Cel na ten sezon postawiony przez zarząd? Utrzymanie a więc plan jak na razie w połowie wykonany.

Podopieczni trenera Huberta Wilka zdobyli 29 goli co jest pod tym względem 8 wynikiem w całej stawce, warto jednak podkreślić, iż ,,zero-dziewiątka" w 4 spotkaniach nie zdobyła gola.
Zespół stracił 16 goli co jest 3 wynikiem w lidze.


Strzelcy goli w rundzie jesiennej w zespole Górnika 09:

5 - Marcin Jaszczuk
4 - Adrian Bogdański, Krzysztof Gondzik, Wojciech Kowalski, Marcin Golasz
3 - Paweł Małolepszy
2 - Marek Kurtok
1 - Przemysław Duda, Kamil Dylewski, Mateusz Bryk


Piłkarze z Grodu Mysława zostali ukarani żółtymi kartkami 33 razy, a ukarani zostali:

7 - Marek Kurtok
6 - Tomasz Nowak
4 - Wojciech Kowalski, Łukasz Huzior
3 - Krzysztof Gondzik
2 - Paweł Małolepszy, Marcin Golasz
1 - Sebastian Ptaszek, Kamil Dylewski, Mateusz Bryk, Adrian Bogdański, Marcin Jaszczuk


Zawodnicy Kociny obejrzeli także dwie czerwone kartki, w obydwu przypadkach w konsekwencji dwóch żółtych:

1 - Marek Kurtok, Łukasz Huzior

Piłkarsko zespół wyglądał dobrze, gra mogła się podobać i w zasadzie tylko w meczu z Podlesianką z gry byliśmy gorszym zespołem jednak pokazaliśmy się także z dobrej strony.
O grę możemy być spokojni natomiast szwankowało wykończenie, gdzie piłkarze Górnika 09 nie wykorzystywali 100% sytuacji, przez co straciliśmy mnóstwo punktów bo z przekroju całego spotkania byliśmy zespołami dużo lepszymi i naprawdę z niedowierzaniem patrzy się na wynik, który nie jest zwycięstwem Kociny, powinniśmy zdobyć komplet punktów w meczach z Wawelem Wirek, Unią Kosztowy, Iskrą Pszczyna (remisy) oraz po spotkaniach z Pogonią Imielin i Piastem Bieruń Nowy w innych spotkaniach także mieliśmy szanse wygrać jednak przewaga nie była tak duża bądź nie mieliśmy zdecydowanie więcej klarownych sytuacji.
Gdybyśmy zdobyli komplet punktów w tych spotkaniach, dzisiaj to Kocina byłaby liderem, jednak nie ma co gdybać a trzeba patrzeć w przyszłość.
Pod koniec rundy mieliśmy też problemy kadrowe gdzie pojawiły się kontuzje, pauzy za kartki i inne losowe sytuacje.

Bardzo szybko z kadry wypadł Patryk Bożek, który doznał poważnej kontuzji w pucharowym spotkaniu z MK Górnikiem Katowice, w trakcie rozgrywek zrezygnowano z Roberta Kamińskiego a z powodów osobistych z gry zrezygnował Mateusz Mazurek. Do tego kontuzji w spotkaniu z LKS-em Łąka doznał Mateusz Augustyn i nie zagrał w 6 kolejnych spotkaniach.
Koniec końców trener Hubert Wilk miał do dyspozycji 19 zawodników.

Rundę jesienną sezonu 2017/18 uznajemy jak najbardziej za udaną, gra była dobra, wszyscy przeciwnicy wraz z kibicami chwalili Nasz zespół i dziwili się, że jesteśmy tak nisko w tabeli (pod koniec rundy) a pierwszy mecz przegraliśmy dopiero w 13 kolejce nie przegrywając wcześniej przez 507 dni oraz 37 kolejnych ligowych spotkań!

Bardzo cieszy także zaangażowanie zawodników na boisku oraz ich serce i zdrowie zostawione na boisku zarówno podczas treningu jak i meczu, podchodzą profesjonalnie do zajęć a efekty są widoczne na boisku - za co DZIĘKUJEMY!

Ostatni trening w 2017 roku zaplanowano na sobotę 16 grudnia, następnie zawodnicy udadzą się na zasłużone urlopy by do zajęć powrócić w styczniu.
Udana runda jesienna daje spokój i ,,chłodną głowę" przed zimowym okresem przygotowawczym.

Niebawem przedstawimy także podsumowanie rundy w wykonaniu wszystkich zespołów oraz przedstawimy plan przygotowawczy do rundy rewanżowej.


Dominik Żymła