Podsumowanie rundy jesiennej
Kocina całkowicie zdominowała rozgrywki sprawiając wiele radości swoim kibicom!


Spoglądając na tabelę oraz wyniki w rundzie jesiennej Katowickiej A-klasy można stwierdzić jedno: to była runda Górnika 09 Mysłowice! Kocina całkowicie zdominowała rozgrywki, wygrała wszystkie spotkania zdobywając przy tym 70 bramek! Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" ma aż 14 punktów przewagi nad pierwszym nie premiowanym awansem miejscem!

W tym sezonie awansują dwa pierwsze miejsca, piłkarze z Grodu Mysława nad trzecim w tabeli Kolejarzem 24 Katowice mają aż 14 punktów przewagi! Nad drugim UKS-em Szopienice Kocina ma 7 punktów przewagi. Co daje ogromny komfort.

Wiele wskazuje na to, że jedynie klub z Katowickich Szopienic może zagrozić Górnikowi 09 Mysłowice w zdobyciu mistrzostwa. Pozostali rywale otwarcie mówią, że walczą o drugie miejsce które dla nich jest w tym sezonie jak pierwsze bo Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" jest całkowicie poza zasięgiem rywali.

W walce o awans pozostaje Kolejarz 24 Katowice oraz Strażak Mikołów którzy do Szopienic tracą 7 punktów oraz Jastrząb Bielszowice który do drugiego miejsca traci 8 punktów.
Wszystkie zespoły zapowiadają walkę o awans do końca.
Bezwątpienia znaczące dla układu tabeli będą bezpośrednie spotkania wyżej wymienionych drużyn.

Na drugim biegunie ligowej tabeli sytuacja jest równie podobna. Spadają dwa ostatnie miejsca a kolejne dwa także są zagrożone spadkiem a związane to jest z reorganizacją IV ligi i ilością spadkowiczów.
Ostatni w tabeli Hetman 22 Katowice który do 12 miejsca traci 8 punktów zapowiada spore wzmocnienia, które czekają także pozostałych rywali. Młodzi piłkarze Stadionu Śląskiego, dla których w większości był to sezon debiutancki w seniorskiej piłce grą pokzali się z dobrej strony, gorzej było z wynikami bo widać było brak ogrania, jeśli dobrze przepracują zimę wiosną będą groźnym zespołem.
Nie jest jasna sytuacji przedostatniej ,,eMki". W klubie co raz głośniej mówi się o wycofaniu z rozgrywek, a nawet jak Katowiczanie będą chcieli dograć sezon do końca to o utrzymanie będzie bardzo ciężko bowiem jesienią piłkarze MK Górnik uzbierali ledwie 6 punktów.

W tej rundzie najczęściej do bramki rywala trafiali piłkarze lidera, Górnika 09 bowiem zdobyli, aż 70 bramek co daje średnio ponad 5 bramek zdobytych na mecz co okolo 17 minut.
Nad drugim w tej klasyfikacji UKS-em Szopienice Kocina ma zdobytych więcej 27 bramek!

Najmniej goli stracił Jastrząb Bielszowice bo zaledwie 9 na drugim miejscu ex quo jest Kocina z Szopienicami z 11 straconymi bramkami. A najwięcej goli stracił Hetman 22 Katowice bo aż 61!
Natomiast najmniej goli zdobył MK Górnik Katowice, bowiem tylko 14.


Jeśli chodzi o klasyfikację strzelców to przedstawia się ona następująco:

16 - Łukasz Dąbrowiecki (KP Katowice)
15 - Marcin Jaszczuk (Górnik 09 Mysłowice)
14 - Adrian Bogdański (Górnik 09 Mysłowice)
14 - Łukasz Pawłowski (UKS Szopienice)
13 - Wojciech Kowalski (Górnik 09 Mysłowice)
12 - Tomasz Waniek (Strażak Mikołów)


Na wiosnę wiele może się zmienić. Wszystko zależy jak zespoły przepracują zimę, czy długo i solidnie, ile wyniosą z gier kontrolnych i jak się wzmocnią. Przed wszystkim zespołami teraz długa przerwa, przerwa którą należy jak najlepiej wykorzystać.

Runda wiosenna zapowiada się ciekawie a my będziemy na bieżąco informować o przygotowaniach Naszych rywali.

Zespół Górnika 09 Mysłowice, nie patrzy się za siebie ani na rywali, Kocina gra swoje i to rywale muszą się nas bać!

Dominik Żymła