Podsumowanie przygotowań
Mateusz Augustyn na boisku jako kapitan daje dobry przykład


Zimowy, długi okres przygotowawczy do rundy rewanżowej już za Górnikiem 09 Mysłowice. Jak zawodnicy Kociny przepracowali zimę?

Piłkarze Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" pod wodzą trenera Stanisława Gawendy trenowali trzy dni w tygodniu. Od lutego doszły także sparingi.

Na początku było sporo obaw, wielu zawodników nie podjęło treningów, frekwencja była kiepska, jednak z biegiem czasu wszystko wracało na właściwe tory. W całym cyklu przygotowawczym były chwile lepsze i gorsze, widać było kto się przykłada do treningów a kto nie, jednak trener odpowiednio wszystko weryfikował i podejmował odpowiednie działania.

Było także testowanych kilku zawodników, dokonaliśmy kilku wzmocnień, jednak o wszelakich transferach napiszemy w osobnym artykule.

Rozgrywaliśmy także gry kontrolne. W spotkaniach sparingowych nie chodziło o wynik a o grę. Trener sprawdzał różne warianty i możliwości, sprawdzał zawodników na różnych pozycjach co ogółem napawało optymizmem i wychodziło dobrze.
Brakowało wykończenia i skuteczności, na szczęście do treningów wraca Bojan Bruź, całą zimę Bojan trenował, ale w pracy, gdzie przez całą zimę jeździł po piłkarskich turniejach służbowo, a więc o formę Bojana możemy być spokojni. Do treningów wraca także po kontuzji Damian Humski.
Co pozwala mieć spokój o wykończenie akcji i skuteczność.

Gry kontrolne Górnika 09:
Ruch II Chorzów - Górnik 09 3-1 (III liga)
Górnik 09 - Bolesław Bukowno 4-1 (Liga okręgowa)
UKS Szopienice - Górnik 09 0-2 (A-klasa)
Unia Strzemieszyce - Górnik 09 4-1 (A-klasa)
Wyzwolenie Chorzów - Górnik 09 6-1 (Liga okręgowa)


Niestety zespół Górnika 09 Mysłowice nie przepracował okresu przygotowawczego tak jak chciałby trener.
Nie rozegraliśmy sparingu z bardzo mocnym Ruchem Radzionków (Kilku krotna zmiana terminu i miejsca spotkania), pierwszy sparing z III-cio ligowymi rezerwami Chorzowskiego Ruchu został przesunięty o tydzień do przodu. Nie udało się także rozegrać choćby jednego spotkania na boisku z naturalną nawierzchnią, mało było także treningów na normalnym boisku co spowodowały warunki atmosferyczne.

Spoglądając na przygotowania Kociny możemy doszukać się wielu pozytywnych aspektów, jednak obraz całych przygotowań zamazał bardzo słaby występ zawodników Górnika 09 w ostatnim sparingu z Wyzwoleniem Chorzów.

Jak Kocina przepracowała zimę? Odpowiedź na to pytanie poznamy nie bawem, bo lada dzień ruszają rozgrywki ligowe...

Dominik DoMeL Żymła