Podsumowanie zimowych przygotowańZa Górnikiem 09 Mysłowice ciężki zimowy okres przygotowawczy. W rozwinięciu przedstawiamy krótkie podsumowanie oraz ruchy kadrowe.

Piłkarze Górnika 09 Mysłowice oraz sztab szkoleniowy ostatni trening odbyli 16 grudnia by już w styczniu rozpocząć właściwe przygotowania do rundy rewanżowej. Był zróżnicowany plan treningów, zawodnicy mieli zajęcia na hali, w siłowni oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz były rozgrywane gry kontrolne.
Niestety zespół dopadła plaga chorób i kontuzji więc nie udało się zrealizować w pełni założeń okresu przygotowawczego, np. zawodnik przez tydzień brał antybiotyk, następny tydzień nie trenował a po powrocie do treningu po dwóch tygodniach widać było braki. Niestety taki obrót spraw był widoczny w grach kontrolnych gdzie widać było braki zwłaszcza kondycyjne. Podobne problemy mieli także Nasi ligowi rywale.

Jednak zespół który zanotował nie dawno 507 dni bez ligowej porażki i w cuglach awansował do ligi okręgowej nie oduczył się grać przez jedną zimę, Kocina wciąż ma jakość a drużyna dużą wartość. Runda wiosenna z całą pewnością będzie dużo trudniejsza, ale damy radę!

Odnośnie sparingów, to niestety z różnych przyczyn piłkarze z Grodu Mysława nie rozegrali wszystkich zaplanowanych gier kontrolnych, jednak zespół nie przegrał żadnego z rozegranych sparingów.

Jeśli chodzi o ruchy kadrowe to zespół opuścił Robert Kamiński z którego zrezygnowaliśmy jeszcze w trakcie rundy jesiennej. Ponad to ze względu na pracę z zespołem nie trenuje Łukasz Huzior, ale jest On wciąż Naszym zawodnikiem i w każdej chwili może wznowić treningi. W styczniu poważnego urazu ręki podczas pracy doznał Marcin Golasz, na całe szczęście jest postęp, Marcin niebawem rozpocznie rehabilitacje i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jeszcze w tej rundzie powróci do treningów.
Jeśli chodzi o nowych zawodników to do treningów po długiej kontuzji powrócił Patryk Bożek (doznał urazu podczas meczu pucharowego z MK Górnikiem Katowice), do drużyny powrócił także Mateusz Dudek który w przeszłości reprezentował barwy Górnika 09 oraz Karol Strzewiczek.

Zgodnie z planem rundę wiosenną rozpoczniemy w najbliższą sobotę, wówczas na wyjeździe ,,zero-dziewiątka" zmierzy się z Wawelem Wirek.

Dominik Żymła