Pogoń Nowy Bytom kolejną przeszkodą Kociny
Górnik 09 na ligowych boiskach jest niepokonany od ponad 450 dni!


W sobotę zawodnicy Górnika 09 Mysłowice powalczą o kolejne ligowe punkty oraz o kolejne zwycięstwo. Tym razem Kocina gościć będzie zespół Pogoni Nowy Bytom i wbrew pozorom nie będzie to łatwe spotkanie.

Zespół z Rudy Śląskiej jak na razie nie zdobył punktu a bilans bramkowy to 2 gole zdobyte oraz 13 straconych. Cztery porażki mogą mylić bo zespół grał poprawnie, a na początek trafili na zespoły z czołówki.

Pogoń Nowy Bytom prezentuje styl defensywny oraz grę z kontry, zawodnicy Pogoni grają twardo, ale przepisowo, solidna obrona i groźne kontrataki oraz stałe fragmenty gry.

Kocina jest w dobrej formie, która ciągle rośnie a gra z meczu na mecz wygląda co raz lepiej. Jeżeli podopieczni trenera Huberta Wilka od początku spotkania będą skupieni i skoncentrowani oraz będą grali swoje, czyli tak jak potrafią wówczas o wynik powinniśmy być spokojni.

Mecz wbrew pozorom nie będzie należał do tych łatwych, możemy się spodziewać, ze przeciwnik jeszcze bardziej zamuruje dostęp do swojej bramki a jak nadziejemy się na kontrę albo goście stracą zawodnika (czerwona kartka) wówczas mogą wręcz postawić przysłowiowy autobus pod bramką a jak ciężko wtedy zdobyć gola to chyba wie każdy.

Ostatni raz zespoły w meczu o stawkę rywalizowały w minionym sezonie, wtedyto to Kocina grająca w większości rezerwowym składzie przegrała w ćwierćfinale Pucharu Polski 7:1. Warto także zaznaczyć, iż Pogoń Nowy Bytom zdobyła Puchar Polski.

W sobotę trzeba wykorzystać atut własnego stadionu oraz wsparcia z trybun, bo liczymy i gorąco apelujemy o liczne przybycie kibiców oraz sympatyków Górnika 09 na stadion!


Górnik 09 Mysłowice-Pogoń Nowy Bytom
09.09.17r. (sobota) godz. 17:00
Stadion Kociny, Mysłowicki Park Zamkowy
Mysłowice 41-400, ul. Gwarków 13

Z A PR A S Z A M Y ! ! !
Dominik Żymła