Porażka w Wirku...

Wawel Wirek-Górnik 09 Mysłowice
2 - 1
( 1-1 )

Po typowym meczu walki i twardej gry piłkarze Górnika 09 Mysłowice przegrali z Wawelem Wirek 2:1 po rzucie karnym z 92 minuty...

Piłkarze Wawelu Wirek są zagrożeni spadkiem i już przed meczem wiadomo było, że zrobią wszystko by zdobyć chociaż punkt i rzeczywiście ,,Wawlorze" grali bardzo ambitnie a oba zespoły może nie stworzyły pięknego widowiska dla kibiców, ale mecz był twardy, nikt nie odstawiał nogi, jednak nie było brutalności czy chamstwa. Mecz był wyrównany, jednak to podopieczni trenera Huberta Wilka bardziej starali się pograć piłką i skonstruować akcję a gospodarze ,,szli na żywioł". W 38 minucie Kocina wyszła na prowadzenie a to za sprawą Kamila Dylewskiego, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym. Niestety już w 42 minucie był remis, błąd popełnił Łukasz Bogacki, który źle wyszedł do piłki do tego w polu karnym większym sprytem okazali się gospodarze i doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił chociaż to zawodnicy Górnika 09 Mysłowice stworzyli sobie lepsze okazje do zdobycia gola, niestety ponownie zawiodło wykończenie. I kiedy wszyscy zebrani na stadionie w Rudzie Śląskiej byli pogodzeni z podziałem punktów doszło do beznadziejnych błędów piłkarzy z Grodu Mysława, pierw do piłki nie wyszedł Łukasz Bogacki, następnie gdy napastnik Wawelu był tyłem do bramki i miał przy sobie kilku obrońcu i nie miał szans na odpowiednie wykończenie akcji, został sfaulowany przez Mateusza Dudka a sędzia nie miał wyjścia i wskazał na wapno a Wawlorze bez zawachania wykorzystali prezent i objęli prowadzenie. Kocina miała jeszcze jedną okazję do wyrównania, ale niestety ponownie do zdobycia gola zabrakło nie wiele... Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" bardzo chciała, starała się, ale wciąż brakuje skuteczności i ,,tego czegoś", jednak patrząc na postawę zespołu na treningach, Kocina w końcu odpali i znowu zacznie wygrywać!