Po trzy pkt do Ujejsc!W dwunastej ligowej kolejce piłkarze Górnika 09 Mysłowice udadzą się do Ujejsc na mecz z tamtejszym Pionierem.
Ujejsce to dzielnica Dąbrowy Górniczej, i właśnie tam, 10 lat temu, bo w 2003 roku powstał Uczniowski Klub Sportowy Pionier Ujejsce czyli, najbliższy rywal Górnika 09.

Drużyna Pioniera początkowo grała w B-klasie a następnie przez kilka sezonów w Sosnowieckiej klasie A. Największy sukces tego klubu do awans do Ligi Okręgowej w zeszłym sezonie.

Aktualnie, ekipa Pioniera Ujejsce w swoim debiutanckim sezonie w okręgówce radzi sobie nie najlepiej, ale trzeba przyznać, że drużyna ta ma wiele szczęścia.
Pionier po 11 grach, zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, ma czternaście pkt zdobytych dzięki czterem zwycięstwom i dwóm remisom, drużyna ta przegrała także pięć spotkań.
Bilans bramkowy Pioniera to 16 bramek zdobytych a aż 29 straconych! Dodajmy, że piłkarze Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki” jak dotąd stracili 21 bramek, zdobywając 13, jednakże podopieczni Stanisława Gawendy mają cztery oczka mniej i Są na dwunastym miejscu.

Trzeba zwrócić uwagę, że statystycznie Pionier traci trzy bramki na mecz ( stracił 29 goli a zaledwie w dwóch meczach zachował czyste konto). Czy piłkarze z Grodu Mysława pokonają dziesięcio latka z Ujejsc? Zwycięstwo na pewno bardzo by się Kocinie, zawodnikom przydało, punkt ligowe są Nam potrzebne jak tlen. Mamy okazję i szansę wygrać to, dlaczego by z tego nie skorzystać?

Drużyna Górnika 09 gra na pewno bardzo ambitnie, co jest Naszym atutem. Pierwsze połowy nie są najgorsze, ale szału nie ma. Natomiast w drugiej części spotkań zawodnicy Kociny grają bardzo dobrze, stwarzając wiele okazji bramkowych, niestety, co jest naszym mankamentem nie potrafimy z nich skorzystać…

Może w końcu podopieczni Stanisława Gawendy zagrają równo całe spotkanie, ale na dobry poziomie np. takim jak druga połowa meczu z Wartą Zawiercie? Bo w tedy o wynik możemy być spokojni.


Pionier Ujejsce-Górnik 09
19.10.13r. godz.15.30
Mieszka I-go 20, 42-520 Dąbrowa Górnicza-Ujejsce
ZAPRASZAMY!Dominik DoMeL Żymła