Potwierdzamy, nadal gramy jako Górnik 09!Dementując plotki oraz fałszywe oskarżenia, informujemy, iż Kocina nadal występuje jako Górnik 09 Mysłowice! W załączniku przedstawiamy wyjaśnienie sytuacji oraz oficjalne stanowisko w tej sprawie Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

W październiku ubiegłego powołano do życia Miejski Klub Sportowy Mysłowice, który jest organem zarządzającym, tj. odpowiada za działalność zespołów.
Dzieci oraz juniorzy grają pod nazwą MKS Mysłowice a seniorzy pod nazwą MKS Górnik 09 Mysłowice.

W MKS-ie trenuje blisko 200 dzieci, ponad to trwają rozmowy z Lechią 06 Mysłowice oraz Unią Kosztowy, aby wszystkie dzieci (byłoby ponad 500 dzieci) występowały oraz szkoliły się właśnie w MKS-ie Mysłowice, czyli trenowały by w jednej dużej akademi, wówczas nie byłoby problemu z miejscem do trenowania i rozwiązałoby to wiele problemów organizacyjnych (o tym niebawem będzie osobna informacja).

Wiele osób oburzyła informacja, że MKS Mysłowice powstał w miejsce Kociny, którą zlikwidowano i twierdzono, że nie ma już Górnika 09 Mysłowice bo Kocina nie może występować pod nazwą Górnik 09 skoro jest MKS Mysłowice, otóż podręcznik licencyjny Polskiego Związku Piłki Nożnej dopuszcza, że zespół może występować pod inną nazwą niż organizacja zarządzająca, przykładów jest kilka, Tyski Sport a pierwsza drużyna gra pod nazwą GKS Tychy, Bytomski Sport a pierwszy zespół występuje pod nazwą BS Polonia Bytom.

Zamieszanie wynikło z kilku powodów, po pierwsze błąd popełnił ŚlZPN, który odrazu nie podał informacji, iż Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" gra pod nazwą MKS Górnik 09 Mysłowice. I zgodnie z przepisami ten proces trzeba było wznowić od nowa, co zajęło dużo czasu, następnie prawnik związkowy był na długim L4, potem na urlopie i czas się przedłużał, jednak lada dzień w komunikacje oraz w tabelach czy ekstranecie pojawi się odpowiedni komunikat, że Kocina gra pod nazwą MKS Górnik 09 Mysłowice. A przez cały ten czas Kocina i tak występowała pod nazwą MKS Górnik 09 Mysłowice, co z resztą widniało w każdym sprawozdaniu meczu ligowego.

Na potwierdzenie, przedstawiamy oficjalne stanowisko w tej sprawie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach:


,,Dzień dobry,
w odpowiedzi na pytania dotyczące nazwy drużyny występującej w rozgrywkach ZINA Klasa Okręgowa - grupa I informujemy, iż:

1. Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w październiku 2017 roku, po przedstawieniu przez klub wymaganej dokumentacji, przyjął uchwałę o zmianie nazwy na MKS Mysłowice.

2. Drużyna MKS Mysłowice, na wniosek klubu, występuje w rozgrywkach ZINA Klasa Okręgowa jako MKS Górnik 09 Mysłowice.

Pozdrawiam Jerzy Dusik,
ŚlZPN w Katowicach."Mamy nadzieję, że to wszystko wyjaśnia i utnie dziwne spekulacje.

Piękne w tym wszystkim jest to jak zachowali się nasi kibice, którzy są naprawdę wspaniali, pierw sympatycy Górnika 09 zaczęli ratować nazwę klubu, następnie w obawie, że nie ma już Górnika 09 Mysłowice założyli własne stowarzyszenie (SKFiS Górnik 09 Mysłowice), które zarejestrowali w sądzie oraz podokręgu Katowice, mało tego drużyna jest już zgłoszona do przyszło sezonowych rozgrywek a granie ma zacząć od b-klasy.
Jak sytuacja rozwinie się dalej? I czy podobnie jak w Wodzisławiu Śląskim gdzie przez jakiś czas grały dwie Odry to w Mysłowicach będą grały dwa zespoły o nazwie Górnik 09?
Czas pokaże...Dominik Żymła