Poznaj plan przygotowań Górnika 09!
Ostatni trening Kociny odbędzie się 16 grudnia


Przed podopiecznym trenera Huberta Wilka długi zimowy okres przygotowawczy przed rundą rewanżową. Kocina oprócz intensywnych treningów rozegra także 5 gier kontrolnych z solidnymi przeciwnikami. W rozwinięciu przedstawiamy plan przygotowań

Zawodnicy Górnika 09 ostatni trening w 2017 roku mają zaplanowany na sobotę 16 grudnia następnie udadzą się na zasłużone urlopy by do zajęć powrócić w styczniu przyszłego roku.

W pierwszej części okresu przygotowawczego zespół będzie pracował nad przygotowaniem fizycznym i kondycyjnym by następnie skupić się nad elementami typowo piłkarskimi.

Treningi odbywać się będą 4 razy w tygodniu plus od lutego dojdą gry kontrolne.
Zawodnicy trenować będą na boisku ze sztuczną nawierzchnią, na hali, w siłowni oraz w terenie.

Sparingpartnerzy zostali dobrani tak, aby jak najwięcej ,,wynieść" z gier kontrolnych a sztab szkoleniowy postawił nie na ilość sparingów lecz na jakość.

Rywale w zimowych sparingach:

1. Śląsk Świętochłowice (IV liga)
2. Victoria Jaworzno (liga okręgowa)
3. Orzeł Mokre (Liga okręgowa)
4. Wyzwolenie Chorzów (liga okręgowa)
5. UKS Szopienice (liga okręgowa)


Śląsk Świętochłowice to mocny IV ligowy zespół, który w finale Pucharu Polski podokręgu Katowice pokonał Podlesiankę Katowice, aż 5:1. Victoria Jaworzno oraz Orzeł Mokre to mocne zespoły z ligi okręgowej walczące o awans a Wyzwolenie Chorzów to doświadczony zespół z okręgówki.

Jak widać mamy mocnych przeciwników oraz zróżnicowany plan treningów, który jeżeli zawodnicy podejdą sumiennie i z zaangażowaniem do zajęć (o to jesteśmy spokojni) wiosną podczas ligowych spotkań ,,wyda obfity owoc".

Na początku stycznia podamy szczegółowy plan przygotowań Kociny wraz z dokładnymi terminami gier kontrolnych.

Dominik Żymła