Po zwycięstwo do Suszca!W sobotę piłkarze Górnika 09 Mysłowice udadzą się do Suszca na mecz z miejscowym Krupińskim, który jeszcze w minionym sezonie występował w IV lidze. Przed Kociną teoretycznie proste zadanie a praktycznie ciężkie spotkanie.

Po zlikwidowaniu kopalni ,,Krupiński" w klubie oraz mieście skończyły się fundusze co odbiło się na sporcie. W minionym sezonie zawodnicy Krupińskiego z hukiem spadli z IV ligi a w 34 meczach zdobyli zaledwie 7 punktów.

W obecnych rozgrywkach gospodarze spobotniej potyczki nie zdobyli nawet punktu, stracili 11 bramek a zdobyli dwie.
Dla porónania piłkarze z Grodu Mysława zdobyli 7 goli a stracili 3.

Drużynę Krupińskiego tworzą młodzi zawodnicy, którzy już w ubiegłym sezonie ogrywali się w rozgrywkach IV ligi. Mimo niepowodzeń nie odpuszczają a ambitnie i spokojnie pracują na treningach i w spotkaniach a gra wygląda co raz lepiej, warto też dodać, że klub nie wytwarza presji na zwycięstwa co daje duży komfort psychiczny.

Teoretycznie przed Górnikiem 09 łatwy mecz a praktycznie to gospodarze będą chcieli wykorzystać atut swojego boiska i napewno się nie wystraszą ,,zero-dziewiątki". Zawodnicy Krupińskiego z pewnością zagrają ambitnie i walecznie co pokazywali w poprzednich spotkaniach. I jak to bywa w spotkaniach z takim rywalem jak gospodarze pierwsi zdobędą bramkę, cofną się to różnie może być.

Podopieczni trenera Huberta Wilka są w dobrej dyspozycji i odblokowali się strzelecko. Znając styl i możliwości gry zawodników Kociny to jeżeli wyjdą i zagrają tak jak potrafią wówczas nie będą mieli najmniejszego problemu ze zgarnięciem kompletu punktów.


Krupiński Suszec-Górnik 09 Mysłowice
02.09.2017r. (sobota) godz. 16:00
43-267 Suszec, ul. Piaskowa 35

KOCINA TYLKO ZWYCIĘSTWO!!!
Dominik Żymła