Przed Nami kolejna odsłona Derb Mysłowic!Wielkimi krokami zbliżają się Derby Mysłowic, bowiem tej jesieni zostanie rozegrane pierwsze spotkanie rundy rewanżowej, w naszym przypadku mecz Górnika 09 z Unią Kosztowy.
Przed inauguracją sezonu było więcej niewiadomych niż wiadomych. Dzisiaj jesteśmy po piętnastu kolejkach, znamy wyniki, grę z ostatnich meczy i całego sezonu, wiemy, kto jak może zagrać wiemy, czego możemy się spodziewać. A powinno być ciekawiej niż latem…

Unia Kosztowy to zgrany, solidny i mocny zespół a do tego bramkostrzelny. Drużyna jest wystarczająco mocna na awans, jednak nieoficjalnie mówi się, że Unia będzie chciała awansować dopiero za rok wiec teraz grają spokojnie.

Unia Kosztowy w dotychczas rozegranych piętnastu spotkaniach wgrała osiem meczy, zremisowała trzy razy a przegrała czterokrotnie. Kosztowianie łącznie zdobyli 35 bramek (co daje ponad 2 bramki na mecz, więcej strzelonych ma tylko Warta Zawiercie-37) a straconych siedemnaście. Unia Kosztowy po 15 grach ma 27 pkt, co daje jej piata lokatę.

Komplet wyników Unii Kosztowy:

Unia Kosztowy - Górnik 09 Mysłowice 4:0
Unia Ząbkowice - Unia Kosztowy 2:1
Unia Kosztowy - Strażak Mierzęcice 5:1
Unia Strzemieszyce - Unia Kosztowy 1:2
Unia Kosztowy - Niwka Sosnowiec 1:1
Rozwój II Katowice - Unia Kosztowy 1:0
Unia Kosztowy - Jastrząb Bielszowice 6:2
Warta Zawiercie - Unia Kosztowy 3:1
Unia Kosztowy - Pionier Ujejsce 5:0
Pogoń Imielin - Unia Kosztowy 1:2
Unia Kosztowy - Przemsza Siewierz 0:0
Tęcza Błędów - Unia Kosztowy 0:0
Unia Kosztowy - Siemianowiczanka 3:1
Unia Kosztowy - Wawel Wirek 1:3
Śląsk Świętochłowice - Unia Kosztowy 1:4


Patrząc na statystyki Unia jest lepsza w meczach u siebie, nieco gorzej idzie im na wyjazdach. Do tej pory w siedmiu wyjazdowych meczach ligowych Unia wygrywała oraz przegrała trzy raz oraz raz zremisowała. LKS zdobył w tych meczach 10 bramek a stracił 9.

Ostatni mecz Unii to wyjazd do Świętochłowic na mecz z słabiutkim Śląskiem, gdzie nie trzeba było się namęczyć, aby wygrać, natomiast starcie z 14 kolejki z Wawelem Wirek to słaba gra bez ambicji i walki. Jednak do meczu Derbowego i do meczu gdzie to Unia Kosztowy jest faworytem i będzie broniła mistrzowskiego tytułu wszyscy zawodnicy będą bardzo zmotywowani a na boisku dadzą z siebie wszystko, na treningu także, co zapewne przyniesie efekty na podczas meczu.


Bojowe nastroje panują także w szatni Kociny.

Zawodnicy Górnika 09 ostro trenują prawie, co dziennie, każdy się stara, sumiennie wykonuje ćwiczenia, z meczu na mecz piłkarze czuli się pewniej, lepiej, swobodniej, było coraz to więcej wiary, chęci, pewności siebie i zgrania. W końcu trening zaczął procentować, i po pięciu porażkach z rzędu w szóstej kolejce Mysłowicka ,,zero-dziewiątka” w końcu wygrała i to 3-0 z Strażakiem Mierzęcice, forma skoczyła o 100% do góry, znacznie poprawiła się atmosfera co ułatwia pracę. Potem przyszło drugie zwycięstwo, tym razem z dobrze znaną nam Unią Strzemieszyce (Dąbrowa Górnicza). Potem mimo dobrej gry kompromitacja w Śląsko-Zagłębiowskim Klasyku i porażka z Niwką Sosnowiec 4-0. Potem remis i pasmo lepszej gry, zwycięstwa z Ujejscem, Bielszowicami, Imielinem po kapitalnym meczu, remis z liderem, dobra waleczna, ambitna gra, ciekawe akcje, mecze Kociny dobrze się ogląda, zawodnicy sie starają, chociaż nie zawsze wychodzi. Może i dobrze się stało, że Tęcza Błędów schłodziła Nam głowy, to da zawodnikom do myślenia, teraz jest większa motywacja, każdy chce zagrać w takim meczu, jakim są Derby Mysłowic, więc forma zwyżkująca zapewne jeszcze podskoczy do góry.

Komplet wyników Górnika 09 Mysłowice:

Unia Kosztowy - Górnik 09 Mysłowice 4:0
Górnik 09 Mysłowice - Wawel Wirek 0:1
Śląsk Świętochłowice - Górnik 09 Mysłowice 2:1
Siemianowiczanka - Górnik 09 Mysłowice 2:1
Górnik 09 Mysłowice - Unia Ząbkowice 2:3
Strażak Mierzęcice - Górnik 09 Mysłowice 0:3
Górnik 09 Mysłowice - Unia Strzemieszyce 1:0
Niwka Sosnowiec - Górnik 09 Mysłowice 4:0
Górnik 09 Mysłowice - Rozwój II Katowice 1:1
Jastrząb Bielszowice - Górnik 09 Mysłowice 2:3
Górnik 09 Mysłowice - Warta Zawiercie 1:2
Pionier Ujejsce - Górnik 09 Mysłowice 0:2
Górnik 09 Mysłowice - Pogoń Imielin 3:1
Przemsza Siewierz - Górnik 09 Mysłowice 1:1
Górnik 09 Mysłowice - Tęcza Błędów 0:0


Spotkanie derbowe zapowiada się ciekawie i emocjonująco, nie tylko na boisku, ale także na trybunach. Kto w sierpniu oglądał na żywo Derby Mysłowic na pewno nie pożałował. Także teraz zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków sportu oraz Mysłowiczan.

PIŁKARSKIE DERBY MYSŁOWIC!!!
Górnik 09 Mysłowice – Unia Kosztowy
16.11.13r. godz. 13.00
Stadion Górnika 09
Park Zamkowy, ul. Gwarków 13

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

Dominik DoMeL Żymła